Gruzija anksčiau pranešė, kad iš rusų patikros posto buvo paleisti šūviai į Michailo Saakašvilio ir Lenkijos lyderio Lecho Kaczynskio kortežą.
L.Kaczynskis savaitgalį lankėsi Gruzijoje ir dalyvavo taikios provakarietiškos „rožių revoliucijos“, per kurią M.Saakašvilis atėjo į valdžią, penktųjų metinių minėjime.
„Kai prezidentas pakviečia žmones į tam tikras iškilmes Tbilisyje, o tada paima mašiną ir veža juos į kitą valstybę, ar tai nėra provokacija? Žinoma, kad taip buvo“, – sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, su žurnalistais kalbėdamasi Limoje, kur dalyvavo Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalių viršūnių susitikime.
„Tai ne pirmas kartas, kai nutinka tokių dalykų. Jie viską patys organizuoja, o tada apkaltina Rusiją ir Pietų Osetiją, – teigė ministras ir pridūrė: – Nebuvo jokio šaudymo iš mūsų ar Pietų Osetijos pozicijų.“
Vis dar neaišku, ar tie šūviai paleisti tiesiogiai į kortežą. Pranešimų apie nukentėjusius žmones nėra.
Per spaudos konferenciją, kurią transliavo televizija, M.Saakašvilis sakė, jog Rusijos pajėgos neapsidžiaugė atvykusiais prezidentais ir „reagavo šiuo barbarišku būdu“.
