2013-07-06 17:30

Šalį apėmus neramumams, buvęs Egipto prezidentas Hosni Mubarakas vėl stojo prieš teismą

Buvusio Egipto prezidento Hosni Mubarako advokatai pateikė jo kaltės nepripažinimo pareiškimą šeštadienį iš naujo pradėtoje nagrinėti byloje dėl šio lyderio ryšio su protestuotojų žudymu 2011 metais.
Hosni Mubarakas su savo sūnumis teismo narve
Hosni Mubarakas su savo sūnumis teismo narve / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šis posėdis įvyko praėjus trims dienoms po to, kai H.Mubarako įpėdinis Mohamedas Mursi pats buvo nuverstas, o gatvėse įsiplieskė šį prezidentą palaikančių islamistų ir jo priešininkų susirėmimai.

H.Mubarakas ir septyni buvę aukšti saugumo vadovai kaltinami kurstę protestuotojų žudymą per sukilimą prieš jų režimą 2001 metų pradžioje. Buvęs prezidentas ir jo du sūnūs taip pat yra kaltinami korupcija.

85 metų buvęs autoritarinis lyderis šeštadienį pasirodė kaltinamųjų narve, dėvėdamas tamsius akinius nuo saulės ir baltą kalinio uniformą.

Per posėdį, kurį transliavo televizija, Kairo baudžiamajame teisme buvo pateikti gynybos pareiškimai, o vėliau procese buvo paskelbta pertrauka iki rugpjūčio 17 dienos.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą