2009-04-03 14:59

Šiaurės Korėja raketą planuoja paleisti šeštadienį

Pietų Korėjos prezidentas Lee Myung-bakas penktadienį sakė, kad Šiaurės Korėja prieštaringai vertinamą raketą paleis šeštadienį, jeigu bus palankūs orai, taip pat pridūrė, kad šis žingsnis „jiems nenaudingas“.
Pietų Korėjos prezidentas Lee Myung-bakas
Pietų Korėjos prezidentas Lee Myung-bakas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Paklaustas, kada Pietų Korėja prognozuoja raketos paleidimą, prezidentas nedidelei žurnalistų grupei Londone sakė, jog tai priklausys nuo orų.

„Jeigu jie manys, kad orų sąlygos tinkamos, tai įvyks rytoj“, – sakė jis.

Lee Myung-bakas pakartojo, kad Seulas yra pasiruošęs pasiųsti savo pasiuntinį į uždarą komunistinę šalį, jeigu jos lyderiai sutiktų jį priimti.

„Jeigu Šiaurės Korėja yra pasiruošusi ir nori priimti nepaprastąjį Pietų Korėjos pasiuntinį, mes, be abejo, visada būsime pasiruošę jį pasiųsti“, – pridūrė jis.

Paklaustas, ar Šiaurės Korėjos raketos paleidimas kaip nors siejasi su komunistinio režimo lyderio Kim Jong-Il valdžios perdavimo problema, Lee Myung-bakas atsakė, kad tarp šių dviejų veiksnių „gali būti ryšis“.

Kalbėdamas kitą dieną po Londone vykusio Didžiojo dvidešimtuko (G-20) forumo Pietų Korėjos lyderis sakė, kad jo šalis „atkakliai ir kantriai“ sieks, kad Šiaurės Korėjoje prasidėtų permainos.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą