Šis pranešimas pasirodė praėjus vos kelioms dienoms po to, kai Pietų Korėjos žvalgybos agentūra už uždarų durų surengtoje spaudos konferencijoje pranešė aptikusi verbavimo ir mokymo veiklos Šiaurės Korėjoje požymių, galbūt ruošiantis papildomų karių dislokavimui Rusijoje.
Pasak KCNA, Šiaurės Korėjos pareigūnai, vadovaujami ginkluotųjų pajėgų Bendrojo politinio biuro direktoriaus pavaduotojo Pak Yong Ilo (Pak Jong Iro), trečiadienį surengė derybas su Rusijos delegacija, vadovaujama gynybos viceministro Viktoro Goremykino.
KCNA pranešė, kad abi šalys aptarė bendradarbiavimo plėtrą, atsižvelgiant į „gilius dvišalius santykius“, užmegztus valdant Šiaurės Korėjos lyderiui Kim Jong Unui (Kim Čen Unu) ir Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.
Pranešime nebuvo paminėti jokie konkretūs susitarimai. KCNA taip pat paskelbė, kad V. Goremykino delegacija ketvirtadienį atskirai susitiko su Šiaurės Korėjos gynybos ministru No Kwang Cholu (No Kvang Čolu).
Paklaustas, ar Šiaurės Korėjos ir Rusijos pareigūnai galėjo aptarti papildomų Šiaurės Korėjos karių dislokavimą Rusijoje, Pietų Korėjos Suvienijimo ministerijos atstovas Chang Yoon-jeongas (Čang Jundžongas) teigė, kad Seulas atidžiai stebi situaciją, tačiau nedaro prielaidų.
Antradienį, likus kelioms dienos iki Šiaurės Korėjos ir Rusijos susitikimų, JAV gynybos sekretorius Pete'as Hegsethas (Pitas Hegsetas) nuvyko į Pietų Korėją, kur dalyvavo kasmetinėse sąjungininkų saugumo derybose, ir gyrė Pietų Korėjos planus didinti karines išlaidas, atsižvelgiant į branduolinį ginklą turinčios Šiaurės Korėjos keliamas grėsmes ir kitus regioninius neaiškumus.
Pietų Korėjos vertinimais, Šiaurės Korėja nuo praėjusio rudens į Rusiją išsiuntė apie 15 tūkst. karių ir tiekė didelius kiekius karinės įrangos, įskaitant artileriją ir balistines raketas, kad paremtų Maskvos karą prieš Ukrainą.
Kim Jong Unas taip pat sutiko pasiųsti tūkstančius ginkluotųjų pajėgų statybininkų ir išminuotojų į Rusijos Kursko sritį.
Antradienį įstatymų leidėjams skirtoje spaudos konferencijoje Pietų Korėjos žvalgybos tarnyba taip pat teigė mananti, kad Šiaurės Korėja nuo rugsėjo į Rusiją išsiuntė apie 5 tūkst. statybos bataliono karių padėti atkurti infrastruktūrą.
