2008-09-24 22:46

Sudanas stebi turistus pagrobusią gaują, bet pulti neketina

Sudano karinės pajėgos stebi dykumoje pasislėpusius banditus, kurie praėjusį penktadienį pagrobė 19 žmonių grupę Egipte, tačiau nesiartina jų link, bijodami, kad šis žingsnis sukels pavojų įkaitų gyvybėms, trečiadienį pranešė Sudano užsienio reikalų ministerija.
Temos: 2 Sudanas Egiptas

Kaip rašo CNN, Egipto pareigūnų teigimu, Vokietija, kurios penki piliečiai yra tarp 19 pagrobtųjų, vadovauja deryboms su pagrobėjais. Derybos vyksta du kartus per dieną telefonu. Neįvardintas Egipto saugumo pareigūnas žiniasklaidai sakė, kad pokalbis vyksta tarp įkaitu laikomo kelionę dykumoje organizavusios įmonės savininko egiptiečio ir jo žmonos vokietės, gyvenančios Egipte.
Savo ruožtu Vokietija apie vykdomas derybas nekalba. Ši valstybė netgi atsisakė patvirtinti, kad joms vadovauja.

CNN pažymi, kad pagrobėjai vis dar nežinomi. Manoma, kad jie yra dykumos genties nariai. Egipto naujienų agentūra „Mena“ pranešė, kad pagrobėjai reikalauja 15 mln. JAV dolerių išpirkos.

Sudano atstovai antradienį pareiškė maną, kad pagrobėjai yra egiptiečiai, tačiau „Mena“ trečiadienį citavo neįvardintą Egipto saugumo pareigūną, paneigusį, kad pagrobėjai yra egiptiečiai. Vieno pokalbio su žmona metu, turizmo agentūros vadovas užpuolikus apibūdino kaip „afrikietiškos“ išvaizdos.

Penki vokiečiai, penki italai, rumunas ir aštuoni egiptiečiai gidai ir vairuotojai pagrobti kai keliavo Egtipto vakarinėje dykumoje, apie 550 mylių į pietvakarius nuo Kairo.

Sudanas taip pat pranešė, kad pagrobėjai ir jų įkaitai šiuo metu yra šiaurės vakaruose esančioje Sudano dykumoje, apie 25 kilometrus nuo Egipto sienos.

„Šiuo metu mes iš toli sekame pagrobėjus, bet neketiname jų pulti. Jokie kariniai veiksmai nesvarstomi“, – AP cituoja Sudano užsienio reikalų ministerijos atstovą Ali Youssefą.

Tai pirmasis toks turistų pagrobimas Egipte. Devintąjį dešimtmetį šioje šalyje siautėjo islamo kovotojai, vykdę žiaurius išpuolius prieš turistus, tačiau kovotojų prievarta buvo numalšinta prieš dešimtmetį.

Egipto pareigūnai akcentavo, kad pagrobimas nesusijęs su teroristais ir buvo įvykdytas „kriminalų“, siekiančių gauti išpirką.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą