2012-12-28 19:57

Talibų Pakistane vadas sako esąs atviras deryboms, bet ne nusiginklavimui

Talibano Pakistane lyderis Hakimullah Mehsudas penktadienį paskelbtoje vaizdajuostėje pareiškė, kad jo organizacija galėtų pradėti derybas su Islamabadu, bet atmetė idėją, jog jo vyrai turėtų nusiginkluoti.
Naujas Talibano lyderis Hakimullah Mehsudas
Naujas Talibano lyderis Hakimullah Mehsudas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

H.Mehsudas, už kurio galvą JAV vyriausybė yra pažadėjusi 5 mln. dolerių premiją, sakė, kad jo kovingoji organizacija tik tuomet sutiktų derėtis dėl taikos su Pakistano vyriausybe, jeigu ši nutrauktų ryšius su Vašingtonu.

Vaizdajuostė paviešinta tuo metu kai kovotojų grupuotė „Tehreek-e-Taliban Pakistan“ (TTP) per pastarąsias savaites surengė virtinę įžūlių išpuolių, iš kurių paminėtina Pešavaro oro uosto ataka, taip pat garsaus provincijos politiko Bashiro Bilouro nužudymas.

„Jei Pakistanas rimtai nori derybų, jis turėtų atsisakyti vergavimo Jungtinėms Valstijoms. Tuomet mes būsime pasirengę deryboms“, – sakė H.Mehsudas.

„Gana absurdiška reikalauti, kad mes nusiginkluotume, dar neprasidėjus deryboms“, – pridūrė jis.

Vaizdajuostė, išplatinta įvairioms žiniasklaidos priemonėms, tarp jų ir agentūrai AFP, yra be datos, tačiau joje H.Mehsudo pavaduotojas Wali-ur Rehmanas aptaria B.Biluro nužudymą šeštadienį; vadinasi galima spėti, kad įrašas buvo nufilmuotas praėjusią savaitę.

 

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą