-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tarp Vokietijos ir Turkijos įsibėgėja karčių žodžių karas

Berlyno ir Ankaros ginčas dėl Vokietijoje atšauktų kelių „turkiškų“ politinių renginių įsisiūbuoja. Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas penktadienį net pareiškė, kad Vokietija „padeda teroristams ir juos gina“, skelbia BBC.
Angela Merkel ir Recepas Tayyipas Erdoganas vasario pradžioje Ankaroje
Angela Merkel ir Recepas Tayyipas Erdoganas vasario pradžioje Ankaroje / „Scanpix“/AP nuotr.

R.T.Erdoganas pareiškė, kad turkų kilmės vokietis žurnalistas, kuris anksčiau buvo sulaikytas Turkijoje, yra „Vokietijos agentas“ ir šalyje uždraustas kurdų kovotojų grupuotės PKK narys.

Kalbama apie „Die Welt“ žurnalistą Denizą Yucelą, kuris, pasak R.T.Erdogano, mėnesį slėpėsi Vokietijos ambasadoje: „O kai pareikalavome atiduoti jį teismui, buvo atsisakyta.“

Tačiau naujienų agentūros „Reuters“ šaltinis Vokietijos užsienio reikalų ministerijoje teigė, kad tokie kaltinimai yra absurdiški.

Po nesėkmingo bandymo surengti perversmą pernai vasarą Turkijoje buvo sulaikyta dešimtys žurnalistų ir tinklaraštininkų.

Anksčiau Vokietijos kanclerė Angela Merkel paskelbė gerbianti vietos pareigūnų sprendimus atšaukti politinius renginius, kuriuose į susirinkusiuosius turėjo kreiptis Turkijos teisingumo ir ekonomikos ministrai.

Kam Ankarai reikalingi mitingai Vokietijoje? Priežastis gana paprasta – artėja visai šaliai ir ypač R.T.Erdoganui svarbus referendumas, o prieš jį siekiama pelnyti didelės turkų diasporos svetur palankumą.

Vien Vokietijoje gyvena per 1,4 mln. turkų, galėsiančių balsuoti balandžio referendume, per kurį R.T.Erdoganas siekia užsitikrinti gerokai daugiau galių nei turi dabar. Konstitucinės pataisos dar labiau sustiprintų prezidento vaidmenį, o parlamento – susilpnintų.

Vien Vokietijoje gyvena per 1,4 mln. turkų, galėsiančių balsuoti balandžio referendume, per kurį R.T.Erdoganas siekia užsitikrinti gerokai daugiau galių nei turi dabar.

Renginiai, kurių atšaukimas supykdė Turkiją, turėjo vykti Gagenau, Frecheno ir Kelno miestuose.

Gagenau valdžios atstovai, kad mitingui per maža erdvės, o Kelno pareigūnai atvirai pareiškė buvę suklaidinti dėl renginio pobūdžio ir tikslo.

Iškart sureagavęs Turkijos teisingumo ministras Bekiras Bozdagas, planavęs apsilankyti renginyje Gagenau, paskelbė apie „grįžtančius senus negalavimus“ tarp dviejų NATO sąjungininkių.

O Turkijos diplomatijos vadovas Mevlutas Cavusoglu apkaltino Vokietijos vyriausybę atvirai remiant R.T.Erdogano planuojamų konstitucinių reformų priešininkus.

„Jūs nesate Turkijos šeimininkai. Jūs nesate pirmos klasės valstybė, o Turkija nėra antros klasės valstybė. Turite su Turkija elgtis tinkamai. Jei norite išlaikyti santykius su mumis, turite išmokti tinkamai elgtis“, – piktinosi M.Cavusoglu.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Mevlutas Cavusoglu
AFP/„Scanpix“ nuotr./Mevlutas Cavusoglu

Stiprėjantis kivirčas A.Merkel itin nemalonus, nes būtent ji pernai įtikino Turkiją padėti ES užkirsti kelią migrantams į Bendriją – Ankara jau ne sykį grasino suplėšysianti susitarimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius