2008-08-06 10:04

Teksase įvykdyta mirties bausmė meksikiečiui

Teksaso valstija antradienį įvykdė mirties bausmę už žmogžudystes nuteistam meksikiečiui. Bausmė buvo padaryta ignoruojant Jungtinių Tautų (JT) generalinio sekretoriaus Ban Ki-Moono paskutinės minutės prašymą ir tarptautinio teismo reikalavimą atidėti bausmės vykdymą.
Kartuvės
Kartuvės / „Scanpix“ nuotr.

33 metų Jose Ernesto Medellino mirtis buvo konstatuota trečiadienį 5 val. 57 min. Lietuvos laiku. Prieš tai JAV Aukščiausiasis Teismas atmetė nuteistojo paskutinės minutės apeliaciją.

J.E.Medellino egzekucija įvyko nepaisant Ban Ki-Moono raginimo JAV pareigūnams laikytis Tarptautinio Teisingumo Teismo (TTT) reikalavimo atidėti mirties bausmės vykdymą ir peržiūrėti jo ir kitų mirti nuteistų meksikiečių bylas.

„Valstybės privalo gerbti visus Tarptautinio Teisingumo Teismo sprendimus ir reikalavimus", – perspėjo Ban Ki-Moonas.

„Jungtinės Valstijos turėtų imtis visų veiksmų, kad egzekucija neįvyktų", – pridūrė jis ir sakė, jog ėmėsi visų būtinų žingsnių, kad mirties bausmės įvykdymas J.E.Medellinui būtų atidėtas. Ban Ki-Moonas išreiškė įsitikinimą, kad jo reikalavimai bus priimti.

Tačiau JAV valstybės departamentas nurodė, jog padarė viską, ką galėjo, ir nebeturėjo priemonių egzekucijai sustabdyti. Departamentas nurodė kovo mėnesį priimtą Aukščiausiojo Teismo sprendimą, kad prezidentas neturi konstitucinių įgaliojimų kištis į šią bylą.

„Ši byla yra sunkus atvejis, – sakė Valstybės departamento atstovas Kurtisas Cooperis. – Turime neginčijamą tarptautinės teisės įsipareigojimą, kuris prieštarauja valstijos įstatymams. Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad prezidentas neturi nei konstitucinių įgaliojimų, nei įstatymų leidžiamosios valdžios valstijos taisyklėms panaikinti".

J.E.Medellinas buvo nuteistas mirti už dviejų, 14 ir 16 metų, mergaičių išžaginimą ir nužudymą 1993 metais Hjustone. Mergaitės 19-metį J.E.Medelliną atsitiktinai sutiko gatvės gaujos susitikime.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą