Aukšto rango JAV diplomatai staiga atšaukė Londone numatytas aukšto lygio derybas dėl Rusijos karo Ukrainoje nutraukimo „kilus pykčiui Vašingtone“.
Pasak šaltinių, Vašingtoną supykdė tai, kad Kyjivas nesutinka su pasiūlymais atiduoti Rusijai teritorijas ir nori „pirmiausia aptarti visiškas paliaubas, o visa kita – vėliau“.
„Užsienio reikalų ministrų lygio susitikimo nebus“, – anksčiau sakė su derybomis susipažinęs diplomatas.
Volodymyras Zelenskis atmetė JAV pasiūlymą, kad Vašingtonas oficialiai pripažintų okupuotą Krymą Rusijos teritorija mainais į tai, kad Maskva nutrauktų karo veiksmus.
Šis JAV taikos susitarimas taip pat būtų lėmęs sankcijų Rusijai panaikinimą.
V.Zelenskis, komentuodamas šią informaciją, sakė, kad Ukraina nepripažįsta Krymo okupacijos, o visi gandai apie prezidento D.Trumpo „pasiūlymus“ nėra oficiali informacija ir JAV pozicija.
