Ankara, kuri lieka paskutinė didelė Rusijos dujų importuotoja Europoje, tuo pačiu metu sudarė keletą ilgalaikių susitarimų dėl SGD tiekimo, tikėdamasi pasiūlos perteklių, kuris numatomas pasaulinėje rinkoje artimiausiais metais. Didžioji dalis naujų tiekimų bus iš JAV.
Valstybinė bendrovė BOTAS pratęsė sutartį su Rusija, sakė A.Bayraktaras.
„Tiekimas iš „Gazprom“ tęsis ir kitais metais, bet mes orientuojamės į trumpesnį laikotarpį – maždaug vienerius metus“, – pridūrė A.Bayraktaras, kurį cituoja „The Moscow Times“.
Turkija taip pat derasi dėl sandorio dėl 10 milijardų kubinių metrų dujų importo iš Irano, kurio galiojimas baigsis 2026 m. liepos mėn., sakė energetikos ministras, pridurdamas, kad, be kita ko, svarstoma galimybė padidinti per Iraną tiekiamų dujų iš Turkmėnijos kiekį.
A.Bayraktaras pranešė, kad Turkija planuoja investuoti į dujų gavybą Jungtinėse Valstijose.
„Siekiant užtikrinti savo poziciją ir sukurti visą vertės grandinę, svarstome galimybę investuoti į aukštesnius gamybos grandinės segmentus JAV rinkoje“, – sakė A.Bayraktaras. Valstybinė bendrovė TPAO derasi su JAV energetikos milžinais, įskaitant „Chevron“ ir „Exxon“, ir susitarimas gali būti sudarytas jau sausio mėnesį.
