2016-02-15 14:23

Įtampa auga: Turkijos premjeras Rusiją palygino su teroristine organizacija

Turkijos premjero Ahmeto Davutoglu kantrybė trūko. Pirmadienį jis pareiškė, kad Rusija elgiasi kaip teroristinė organizacija, skelbia naujienų agentūra AFP.
Turkijos premjeras Ahmetas Davutoglu
Turkijos premjeras Ahmetas Davutoglu / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pasak Turkijos premjero, Rusija ir toliau bombarduoja Alepo miestą Sirijoje. Šiandien paskelbta, kad Rusijos karo aviacijos taikiniu tapo tarptautinės organizacijos „Gydytojai be sienų“ ligoninė. Bombardavimo metu žuvo mažiausiai 9 civiliai.

A.Davutoglu pagrasino, kad Turkija bombarduos Menago oro bazę, priklausančią Sirijos režimui. Tiesa, ja nesinaudoja Rusijos karo aviacijos lėktuvai.

Turkijos premjeras šeštadienį patvirtino, kad jo šalies pajėgos smogė Sirijos kurdams priklausantiems taikiniams šiaurinėje Sirijoje ir pareikalavo, kad jie atsitrauktų iš neseniai užimtos teritorijos. 

Kurdų kovotojai, kuriems padėjo Rusijos karinės oro pajėgos, išvijo Sirijos sukilėlius iš buvusios karinės oro bazės netoli sienos su Turkija.

„Mes atsakysime į kiekvieną Sirijos Kurdų demokratinės sąjungos partijos žingsnį, – sakė Turkijos premjeras. – Jie nedelsiant atsitrauks iš Azazo ir aplinkinių teritorijų ir nebesiartins prie jų.“

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą