Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Turkijos prezidentas grasina Sirijai „karine jėga“

Turkijos vadovas Recepas Tayyipas Erdoganas penktadienį piktai užsipuolė Damasko režimą dėl žiaurumo ir įspėjo, kad šalis pasirengusi panaudoti „karinę jėgą“ prieš Siriją.
Recepas Tayyipas Erdoganas
Recepas Tayyipas Erdoganas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Nesitaikstysime su režimo žiaurumu savo žmonių atžvilgiu, su atakomis ir žudynėmis“, – R.T.Erdoganas sakė Ankaroje.

Anot prezidento, Sirija taip pat „toliau kelia grėsmę mūsų šaliai dėl migracijos“.

„Turkija visiškai nuoširdžiai nori Sirijos stabilumo ir saugumo. Šiam tikslui pasiekti nevengsime jokių priemonių, įskaitant karinę jėgą“, – kalbėjo R.T.Erdoganas.

VIDEO: Aštuoneri konflikto Sirijoje metai: ką kare veikia užsienio jėgos?

Jis taip pat sakė, kad Turkija „negali tik stebėti, kaip naujos grėsmės artinasi prie mūsų sienų“.

Nuo gruodžio šimtai tūkstančių žmonių paliko savo namus Sirijos šiaurės vakaruose esančiame Idlibe dėl intensyvaus bombardavimo, Damasko vyriausybės pajėgoms vykdant didelio masto operaciją paskutiniam svarbiam sukilėlių kontroliuojamam bastionui atkovoti.

Daugelis tų žmonių patraukė link Sirijos ir Turkijos sienos. R.T.Erdoganas pranešė, kad Ankara pasienyje jiems stato namus.

Turkija jau suteikė prieglobstį daugiau kaip pusketvirto milijono sirų.

Turkijos valstybinė Anatolijos naujienų agentūra trečiadienį pranešė, kad Turkijos kariuomenė pasiuntė papildomą kontingentą į Reichanli – pasienio miestą, esantį netoli Idlibo.

R.T.Erdoganas sakė, kad konfliktą Sirijoje gali užbaigti tik politinis procesas, kuriame dalyvautų visi piliečiai.

Prezidentas pažėrė kritikos neįvardijamoms šalims, „suteikiančioms drąsos [Damasko] režimui“ ir siekiančioms, kad krizė tęstųsi.

Anksčiau šią savaitę R.T.Erdoganas, paprastai vengiantis kritikuoti Rusiją, apkaltino Maskvą, kad ji „negerbia“ su Ankara pasirašyto susitarimo, sudaryto siekiant užkirsti kelią Damasko režimo pajėgoms pulti Idlibą.

Nors yra skirtingose fronto pusėse, Damasko sąjungininkė Maskva ir opozicijos kovotojus remianti Ankara glaudžiai bendradarbiavo ieškodamos 2011 metais prasidėjusio konflikto sprendimo.

Ketvirtadienį pranešta, kad per Rusijos pajėgų antskrydžius Idlibe, surengtus nepaisant paskelbtų paliaubų, žuvo dešimt civilių. Maskva neigia savo atsakomybę dėl šių smūgių.

Turkija anksčiau yra surengusi tris karines operacijas Sirijoje prieš džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ ir Sirijos kurdų kovotojus – 2016, 2018 ir 2019 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius