Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ukrainai ir Gruzijai pranašaujama narystė NATO

Vokietijos kanclerė Angela Merkel tvirtina, kad Gruzijai ir Ukrainai turi būti pateiktas veiksmų dėl narystės NATO planas. Jis taptų kitu šių šalių žingsniu kelyje į Šiaurės Atlanto aljansą.
Per susistikimą su Švedijos premjeru F.Reinfeldtu A.Merkel kalbėjo, kad Ukrainai ir Gruzijai turi būti atvertos NATO durys.
Per susistikimą su Švedijos premjeru F.Reinfeldtu A.Merkel kalbėjo, kad Ukrainai ir Gruzijai turi būti atvertos NATO durys. / „Scanpix“ nuotr.

Per pirmadieninį A.Merkel susitikimą su Švedijos premjeru Fredriku Reinfeldtu buvo aptarta ir ši tema. „Aptarėme, kokie turėtų būti kiti žingsniai. Be abejonės, kitas etapas – tai veiksmų dėl narystės NATO planas. Tai dar ne narystė NATO, bet kelias šia kryptimi“, – spaudos konferencijoje po susitikimo kalbėjo A.Merkel.

Ji teigė esanti įsitikinusi, kad abi šalys turėtų įstoti į NATO, praneša „RIA Novosti“.

„Aš privalau vėl atkreipti dėmesį į Bucharešto dokumentą. Tada visos valstybės-narės aiškiai patvirtino, kad Ukraina ir Gruzija taps aljanso narėmis. Tokia buvo mano ir kitų dalyvavusių valstybių pozicija“, – pareiškė ji.

Balandį Bucharešte vykusiame NATO pasitarime aljanso valstybės-narės nepatenkino Ukrainos ir Gruzijos įstojimo paraiškų ir nusprendė klausimo svarstymą atidėti iki gruodžio.

Dabartiniu metu Ukraina ir Gruzija bendradarbiauja su aljanso narėmis pagal programą „Partnerystė vardan taikos“. Pasak A.Merkel, su šiomis šalimis bendradarbiaujama ir kitais būdais, o tai, kad ateityje Ukraina ir Gruzija turi tapti NATO narėmis, nė vienai aljanso narei nekelia abejonių.

Kai Vokietijos kanclerė kalbėdama šia tema paminėjo Rusiją, ji pasakė, kad Sovietų Sąjungos žlugimą laiko vienu iš svarbiausių žingsnių kelyje į demokratijos kūrimą, ir priminė, kad buvusios sovietų respublikos dabar yra laisvos valstybės.

„Kai kurie Rusijos atstovai vis dar tvirtina, kad SSRS griūtis buvo vienas iš negatyviausių praėjusio amžiaus įvykių. Bet Sovietų Sąjungos iširimas tuo pat metu buvo ir demokratinio judėjimo dalis. Atskiros nepriklausomos valstybės, kurios anksčiau buvo Sovietų Sąjungos dalis, dabar yra laisvos priimdamos sprendimus. Tai pasakytina apie Ukrainą. Tai pasakytina ir apie Gruziją, apie Azerbaidžaną ir kitas buvusias sovietų respublikas“, – sakė A.Merkel.

Jos nuomone, „atskiros nepriklausomos valstybės turi teisę kurti savo tarpusavio santykius be trečiųjų šalių įsikišimo“. A.Merkel taip pat priminė, kad praėjusią savaitę lankėsi Gruzijoje, ir pareiškė mananti, kad Europos Sąjunga gali rimtai prisidėti prie šios šalies infrastruktūros atkūrimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius