2013-12-16 11:08 Atnaujinta 2013-12-16 13:51

Ukrainos valdančioji partija pareikalavo pertvarkyti vyriausybę

Ukrainos valdančioji partija pirmadienį pareikalavo iš esmės pertvarkyti vyriausybės sudėtį, lyderiams mėginat išeiti iš didžiausios per daugiau nei dešimtmetį politinės krizės.
Nikolajus Azarovas
Ukrainos premjeras Mykola Azarovas. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Iškėlėme reikalavimą (premjerui Mykolai) Azarovui pertvarkyti vyriausybę 90 procentų“, – prezidento Viktoro Janukovyčiaus Regionų partijos deputatė Ana German sakė žurnalistams po derybų su vyriausybės vadovu.

„Azarovas sakė, kad šiandien informuos prezidentą apie frakcijos poziciją, ir išvados neabejotinai bus padarytos“, – A.German pridūrė po uždaro susitikimo, kuriame dalyvavo visi ministrų kabineto nariai.

A.German, buvusi V.Janunovyčiaus padėjėja, sakė, kad M.Azarovo atsistatydinimo galimybė nebuvo svarstoma.

Praeitą mėnesį priimtas V.Janukovyčiaus sprendimas nepasirašyti svarbių sutarčių su Europos Sąjunga (ES) dėl politinės asociacijos ir laisvosios prekybos, taip pat vėlesnis milicijos jėgos panaudojimas prieš protestuotojus, nugramzdino šalį į giliausią politinę krizę per ilgiau nei dešimtmetį.

Naujausias pranešimas buvo paskelbtas po to, kai pirmosios tiesioginės derybos tarp V.Janukovyčiaus ir opozicijos žlugo penktadienį.

V.Janukovyčius pasiūlė nuolaidų, tokių kaip amnestija visiems suimtiems protestuotojams ir aukštų pareigūnų pašalinimas iš postų dėl milicijos smurto.

Tačiau opozicija pareiškė, kad tokios priemonės nepakankamos, ir pareikalavo M.Azarovo atsistatydinimo bei pirmalaikių parlamento ir prezidento rinkimų.

Protestų judėjimas, vykstantis jau ketvirtą savaitę, planuoja surengti naują didelį mitingą antradienį, kai V.Janukovyčius išvyks į Maskvą tartis su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu dėl strateginės partnerystės plano.

Derybis su opozicija – „emocingos“

Prezidento atstovas prie parlamento Jurijus Mirošnyčenka sakė žurnalistams, kad būtina imtis„ryžtingų žingsnių“.

„Vyko emocingas, principais pagrįstas pokalbis. Turime imtis ryžtingų žingsnių, būtinų šioms problemoms išspręsti“, – pažymėjo jis.

M.Azarovas pasiūlė įsteigti darbo grupę, tačiau vyriausybės pertvarkymo detalės ir laikas dar turi būti aptarti, pridūrė J.Mirošnyčenka.

Ši informacija buvo paskelbta po pirmųjų tiesioginių derybų tarp V.Janukovyčiams ir opozicijos, įstrigusių penktadienį.

Sekmadienio vakarą beveik 300 tūkst. ukrainiečių išėjo į gatves reikalaudami savo šalies glaudesnio suartėjimo su Vakarų pasauliu, kai Europos Sąjunga (ES) netikėtai paskelbė stabdanti istorines derybas su Kijevu dėl partnerystės, nes Ukrainos vyriausybė toliau stengėsi įtikti Rusijai.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą