-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

V.Zelenskis ragina skelbti Rusijai sankcijas dėl sprendimo palengvinti pasų išdavimą Donbase

Išrinktasis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį paragino paskelbti Maskvai daugiau tarptautinių sankcijų dėl jos sprendimo palengvinti Rusijos pilietybės suteikimo tvarką Rytų Ukrainos gyventojams.
Volodymyras Zelenskis rinkimų štabe
Volodymyras Zelenskis rinkimų štabe / „Scanpix“ nuotr.

Kijevas „tikisi didesnio diplomatinio ir sankcijų spaudimo Rusijos Federacijai“, pranešime sakė V.Zelenskio spaudos tarnyba.

„Rusijos Federacija pripažino savo kaip šalies okupantės atsakomybę“, – priduriama jame.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau trečiadienį pasirašė įsaką, leisiantį Rytų Ukrainos gyventojams paprasčiau gauti Rusijos pilietybę. Tokią teisę turės tam tikrų Ukrainos Donecko ir Luhansko sričių rajonų nuolatiniai gyventojai.

Separatistinių regionų gyventojai galės gauti rusišką pasą per tris mėnesius nuo paraiškos pateikimo.

Įsake tvirtinama, kad V.Putinas priėmė tokį sprendimą „siekdamas apginti žmogaus ir piliečių teises ir laisves“ remdamasis tarptautine teise ir Rusijos įstatymais.

P.Porošenka apkaltino Rusiją žlugdant taikos procesą Rytų Ukrainoje

„Scanpix“ nuotr./Petro Porošenka
„Scanpix“ nuotr./Petro Porošenka

Baigiantis kadenciją Ukrainos prezidentas Petro Porošenka trečiadienį pareiškė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimas palengvinti Rusijos pilietybės suteikimo tvarką Donecko ir Luhansko sričių gyventojams lėtina taikos procesą konflikto krečiamoje Rytų Ukrainoje.

„Rusijos Federacija vėl peržengė „raudonąsias linijas“, atvirai ir įžūliai žlugdo taikos procesą Donbase (Rytų Ukrainoje)“, – vaizdo kreipimesi sakė kadenciją baigiantis Ukrainos vadovas.

Jo teigimu, Kremliaus sprendimas palengvinta tvarka išduoti Rytų Ukrainos gyventojams rusiškus pasus yra mėginimas legitimizuoti Rusijos karinį buvimą toje teritorijoje.

„Neteisėtas RF pasų išdavimas pagal vadinamąjį Pietų Osetijos ir Padniestrės scenarijų yra bandymas pateisinti ir legitimizuoti Rusijos karinį buvimą okupuotoje Donbaso teritorijoje“, – sakė P.Porošenka, paminėdamas Gruzijos ir Moldovos separatistinius regionus, kur Rusija dislokavusi savo karių.

Pasak jo, Maskva per pastaruosius kelerius metus Donbase ėmėsi virtinės Ukrainai priešiškų žingsnių, tokių kaip „netikrų rinkimų“ organizavimas, rublio zonos įvedimas, ukrainiečių įmonių ekspropriacija, neteisėtų dokumentų išdavimas.

P.Porošenka vertina Rusijos veiksmus kaip beprecedentį kišimąsi į Ukrainos vidaus reikalus, jos suvereniteto pažeidimą ir Minsko susitarimų nesilaikymą.

„Tokiu būdu Kremlius sąmoningai ir ciniškai pažeidžia tarptautinę humanitarinę teisę, draudžiančią okupacinei valdžiai keisti okupuotų teritorijų gyventojų pilietybę“, – pabrėžė ukrainiečių lyderis.

Jis pranešė, kad pavedė Užsienio reikalų ministerijai nedelsiant iškelti šį klausimą Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje ir kitose tarptautinėse organizacijose.

P.Porošenka paragino tarptautinius Ukrainos partnerius pasmerkti Maskvos veiksmus ir sugriežtinti jai paskelbtas sankcijas.

„Rusijos tikslas yra akivaizdus: anuliuoti Minsko susitarimus... kur aiškiai aprašyti visi jos įsipareigojimai... Kartu su Minsko susitarimais Maskva tikisi atsikratyti ir sankcijų“, – nurodė prezidentas.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas savo ruožtu paragino šalies rytuose gyvenančius žmones neimti Rusijos pasų.

„Rusija atėmė iš jūsų dabartį, o dabar kėsinasi į jūsų ateitį“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

V.Putino sprendimą Ukrainos diplomatijos vadovas pavadino „agresijos ir kišimosi į mūsų vidaus reikalus tąsa“.

Tuo metu Ukrainos parlamento vicepirmininkė Iryna Heraščenko pareiškė, kad Rusijos prezidentas „visuomet pasinaudoja neužtikrintumo akimirkomis ir pereinamaisiais laikotarpiais, kad įsmeigtų dar vieną peilį į Ukrainos nugarą“.

Jos teigimu, šis Maskvos žingsnis yra grubus Minsko taikos susitarimų pažeidimas. Pagal 2015-aisiais pasirašytus susitarimus kol kas nepavyko nutraukti kovų Rytų Ukrainoje.

Kijevo ir Maskvos santykiai subyrėjo į šipulius, kai 2014-aisiais per Maidano revoliuciją buvo nuversta Kremliaus palaikoma valdžia, o Rusija keršydama aneksavo Krymą ir parėmė separatistų sukilimą Rytų Ukrainoje.

Nuo to laiko konfliktas jau pareikalavo apie 13 tūkst. žmonių gyvybių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius