2012-05-07 11:17 Atnaujinta 2012-05-07 12:20

Vladimiras Putinas Maskvoje trečią kartą inauguruotas Rusijos prezidentu

Lygiai vidurdienį Maskvos laiku (11 val. Lietuvoje) prasidėjo prezidento Vladimiro Putino inauguracija. Netrukus jis tapo vieninteliu politiku Rusijos istorijoje, kuris prezidentu inauguruotas kelis kartus ir šaliai vadovaus jau trečią kadenciją – V.Putinas buvo antruoju, o dabar inauguruotas ketvirtuoju šalies prezidentu.
Vladimiras Putinas
Vladimiro Putino priesaika / AP/„Scanpix“ nuotr.

Šį renginį tiesiogiai transliuoja Rusijos TV kanalais, taip pat didžiausios pasaulio naujienų agentūros. Daugelis apžvalgininkų pažymi, kad trečioji V.Putino kadencija bus visai kitokia, nei dvi ankstesnės, nes Rusija labai pasikeitė, sustiprėjo opozicinės jėgos.

Inauguracija prasidėjo suėmimais

Lenta.ru praneša, kad, likus vos valandai iki inauguracijos, policija išvaikė protestuotojus Maskvos centre, Maniežo aikštėje, taip pat kitose populiariose masinio susibūrimo vietose.

Tiesioginė transliacija per US STREAM.

Anot liudininkų, VRM pareigūnai išvaikė netgi tuos žmones, kurie buvo susirinkę prie lauko kavinių staliukų. Taip pat išsklaidyti visi įmanomi susibūrimai. Mėgėjiškoje vaizdo transliacijoje matosi, kaip policijos grandinė stumia žmones iš miesto centro.

Opozicijos atstovai buvo susirinkę, kad sustotų Vladimiro Putino kortežo kelyje pakeliui į Kremlių, kur vyksta inauguracija.

Lenta.ru informuoja, kad sulaikyta 120 žmonių. Tarp jų – ir opozicijos lyderis Borisas Nemcovas.

Apie sekmadienį vykusias protesto demonstracijas ir susidorojimą su mitinguotojais skaitykite čia.

Papildyta 11.20 val.

V.Putino kortežas, lydimas motociklininkų, įvažiavo į Kremlių per Spaso bokšto vartus, atidaromus tik per ypač iškilmingas ceremonijas.

V.Putinas, kaip buvo numatyta scenarijuje, perėjo raudonu kilimu pakeliui į inauguracijos vietą Kremliaus didžiuosiuose rūmuose. Koridoriumi iš kitos pusės turėtų ateiti buvęs prezidentas Dmitrijus Medvedevas ir simboliškai perduoti valdžią.

Pagal naujausias pataisas šalies vadovas renkamas šešeriems, o parlamentas – penkeriems metams.

Papildyta 11.35 val. Vladimiras Putinas, padėjęs dešinę ranką ant specialaus Rusijos Federacijos konstitucijos leidimo raudonais viršeliais, prisiekė „ginti šalį ir kiekvieno jos gyventojo teises, saugoti šalies vientisumą, ištikimai tarnauti tautai“. Inauguracija vyksta trijose Didžiųjų Kremliaus rūmų salėse – Georgijaus, Aleksandro ir Andrejaus. Pagal naujausias pataisas šalies vadovas renkamas šešeriems, o parlamentas – penkeriems metams.

Papildyta 12.20 val. Newsru.com praneša, kad į ceremoniją buvo pakviesta apie 2000 svečių (politikų, visuomenės veikėjų). Tačiau atvyko ne visi kviestieji.

Ceremoniją vainikavo bendra malda Kremliuje. Jai vadovavo patriarchas Kirilas. Po to politinis tandemas (V.Putinas su D.Medvedevu) išėjo į aikštę prie soboro – pasisveikinti su svečiais ir karių garbės kuopa. TV stoties „Doždj“ vedėjai pastebi, kad D.Medvedevas aukštesnis už V.Putiną, kai jie stovi šalia.

Tuo pat metu Puškino aikštėje policija toliau gainiojo susirinkusius opozicijos atstovus. Skambant Rusijos himnui (M.Glinkos versijai), naująjį prezidentą pagerbė 31 pabūklų salvė.

Netrukus buvęs prezidentas Dmitrijus Medvedevas savo „Twitter“ paskyroje parašė: „Ačiū visiems, kurie šiuos ketverius metus rėmė mane kaip prezidentą. Bendravimą dar pratęsime, nes liko daug darbų.“

VIDEO: Кремль готовится к инаугурации Владимира Путина

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą