Šiuo metu JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija vengia skambių pranešimų apie ginkluotės tiekimą Kyjivui, baimindamasi sutrikdyti galimas derybas, rašo „The Washington Post“.
„Dabar jie mano, kad svarbus pranešimas apie raketų „Patriot“ perdavimą Ukrainai nėra tai, ko jie nori, nes tai labai supykdytų Putiną. Jie labai nerimauja, kad tai gali pakenkti bet kokioms galimoms taikos deryboms“, – sakė vienas Europos pareigūnas.
Ukrainai skirtos JAV oro gynybos sistemos „Patriot“
Ukraina susirūpinusi dėl papildomų JAV priešlėktuvinės gynybos sistemų „Patriot“ įsigijimo, nes baigiasi buvusio JAV prezidento Joe Bideno valdymo metu perduotos atsargos, o naujoji administracija rodo nenorą siųsti naujų.
Nors Rusija bombarduoja Ukrainą bepiločiais ir sparnuotosiomis raketomis, labiausiai baiminamasi balistinių raketų, kurias veiksmingai atremti gali tik „Patriot“ sistemose naudojamos raketos. Šios raketos skrieja kelių kilometrų per sekundę greičiu. Būtent jos, kaip pranešama, per 2023 ir 2024 m. smūgius elektros tinklams sunaikino pusę Ukrainos energetikos pajėgumų.
Dėl savo greičio, dydžio ir sunkaus perėmimo balistinės raketos yra vienas veiksmingiausių Rusijos ginklų, ypač prieš infrastruktūrą.
Ukrainos pareigūnai Kyjive mano, kad D.Trumpo administracija greičiausiai bus linkusi parduoti Ukrainai „Patriot“, o ne suteikti jas pagalbos forma, kaip darė ankstesnė administracija.
