2026-04-18 18:23

Pasigrožėkite: tūkstančiai žmonių suplūdo į žiedais apsipylusį Sakurų parką Vilniuje

Vilniuje pražydus sakuroms, sostinės japoniškas Čijunės Sugiharos sodas virto gyvu pavasario festivaliu – čia šeštadienį suplūdo minios žmonių, ieškančių saulės, spalvų ir trumpai trunkančio grožio.
Pražydusios sakuros sutraukė minias žmonių
Pražydusios sakuros sutraukė minias žmonių / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Rožiniais žiedais pasipuošę medžiai prie Baltojo tilto traukia fotografus, poras ir šeimas, o veja bei takai pilni besimėgaujančių šiluma.

Į parką Neries krantinėje suplūdę žmonės neskuba skirstytis, mėgaujasi saule ir įstabaus grožio žiedais, fotografuojasi, o kai kurie tiesiog sėdi po žydinčiais medžiais ir stebi trumpą, bet intensyvų gamtos virsmą.

Vilniuje, kaip ir Japonijos miestuose, iš kur Sakuros yra kilusios, šių medžių žydėjimas kasmet tampa vienu laukiamiausių pavasario įvykių.

Tiesa jau rytoj, sekmadienį, pavasariškas oras kiek atvės. Sinoptikai prognozuoja, kad Vilniuje vyraus debesuotumas su pragiedruliais, temperatūra sieks apie 12 laipsnių šilumos, naktį kris iki 2–5 laipsnių.

Kritulių tikimybė išliks nedidelė, tačiau saulės bus mažiau nei šeštadienį.

Panašios tendencijos prognozuojamos ir visoje Lietuvoje – išliks vėsesni, nepastoviai debesuoti orai, vietomis su nedideliu vėju.

Tad sakuros dar žydės, bet tikroji jų šventės kulminacija – būtent dabar, kai miestas trumpam sustoja grožėtis pavasariu.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą