2020 08 04

Daugiausiai Lietuvos teniso čempionatų prizininkų šiemet paruošė Šiaulių teniso akademija

Šiauliuose praūžęs Lietuvos aštuoniolikmečių tenisininkų čempionatas baigėsi Viliaus Gaubo ir Klaudijos Bubelytės pergalėmis. Penkiolikmetis V. Gaubas, atstovavęs Šiaulių teniso akademijai, įtemptame vaikinų vienetų turnyro finale 4:6 7:5 6:1 įveikė Pijų Vaitiekūną (G.Sabeckio teniso mokykla). Šiaulietės K.Bubelytės kelias link aukso medalio buvo kiek lengvesnis. Finaliniame susitikime ji 6:2 6:1 įveikė Faustą Zykutę (Vilniaus teniso akademija).
Vilius Gaubas
Vilius Gaubas / Valdo Kopūsto / 15min nuotr.

Įdomu, jog K.Bubelytė šiemet laimėjo ir Lietuvos suaugusiųjų čempionatą. V.Gaubas žaidė šio turnyro finale, kuriame nusileido Laurynui Grigeliui, bei lemiamojo šešiolikmečių varžybų dvikovoje, kurią pralaimėjo Edui Butvilui („Baltic tennis club“).

Šis aštuoniolikmečių turnyras buvo paskutinės Lietuvos teniso čempionatų turo serijos varžybos. Liepos – rugpjūčio mėnesiais Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose vyko Lietuvos dvylikamečių, keturiolikmečių, šešiolikmečių, aštuoniolikmečių ir suaugusiųjų čempionatai.

Daugiausiai medalių – net 27 – šiose varžybose šiemet susišlavė Šiaulių teniso akademijos auklėtiniai. 13 apdovanojimų iškovojo Vilniaus teniso akademijos sportininkai. 7 medaliai – Klaipėdos teniso akademijos, 6 – Kauno teniso mokyklos, 5 – Kauno „Ąžuolyno“ tenisininkų sąskaitose. Po 2 apdovanojimus iškovojo Klaipėdos klubai „Tennis star“ ir „Baltic tennis club“ bei Telšių klubas „Smešas“, o po 1 – Balžeko teniso mokykla, Birštono sporto centras, Panevėžio teniso klubas „Asteroidas“, „Alatus“ teniso akademija bei G.Sabeckio teniso mokykla.

„Labai noriu pasveikinti visus čempionus ir prizininkus, jų trenerius bei kitus komandų narius. Linkiu visiems dar daugiau užsispyrimo ir kantrybės treniruotėse ir pergalių kortuose. Atskirai noriu padėkoti čempionatus surengusių klubų žmonėms – žinau, kad varžybų organizavimas pandemijos akivaizdoje buvo nauja ir nelengva patirtis. Galiausiai didelis ačiū rėmėjams, be kurių paramos ir palaikymo, ypač turint mintyje neigiamą politikų ir valdininkijos požiūrį į mūsų sportą, tiek Lietuvos čempionatų surengti mes negalėtumėme“, – sako Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas.

Lietuvos teniso čempionatuose šiemet iš viso dalyvavo 298 tenisininkai – 176 vaikinai ir vyrai bei 122 moterys ir merginos. Suaugusiųjų čempionato prizininkai pasidalino 5 tūkst. eurų prizų fondą.