Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Aurimas „Bymas“ Pipiras – pasaulį drebinantis lietuvis, kurio geriausi metai laukia ateityje?

Trylikos metų vaikinas pasiekė aukščiausią lygį „Counter-Strike: Global Offensive“ žaidime, keturiolikos – FACEIT aplikacijoje, o po metų pateko į profesionalią lygą – „Faceit pro league“ (FPL). Tai ne drambliuko svajonė, o realybė, kurią pavyko pasiekti Aurimui Pipirui iš Panevėžio. Aurimas, geriau žinomas slapyvardžiu Bymas, debiutavęs FPL sulaukė didelio dėmesio, o geri rezultatai ir dėmesys paklojo pamatus lietuvio tolimesnei karjerai.
New Project (20)
Aurimas „Bymas“ Pipiras

Penkiolikos metų Aurimas sulaukė kvietimų prisijungti prie organizacijų: „Sprout“, „Envy“, „Syman“. Tačiau jaunuolis neskubėjo ir atmetė pasiūlymus, nes koncentravosi į mokslus mokykloje. Kiek daugiau nei po metų, jau būdamas šešiolikos, jis tapo geriausiu FACEIT lygos mėnesio žaidėju. Tai pasiekė varžydamasis su geriausiais žaidėjais Europoje. Bymui sekėsi puikiai ir jis toliau skynėsi kelią FPL lygoje, o po kelių mėnesių gavo galimybę prisijungti prie vienos garsiausių komandų Europoje „Faze Clan“. Aurimas prisimena kaip, kvietimas prisijungti prie komandos atskriejo socialiniame tinkle „Twitter“: „Žaisdamas Faceit'ą, sulaukiau Twitter‘io pranešimo, jog „NiKo“ parašė privačią žinutę – kvietė mane į „teamspeak‘ą“, persimesti keletu žodžių. Vienas geriausių CS:GO žaidėjų papasakojo situaciją su „Olofmeister“ ir tai, jog „FaZe“ savaitės eigoje turėjo pradėti turnyrą. Jis norėjo, kad aš atstovaučiau „Faze Clan“. Sprendimą priėmiau nedvejodamas, kadangi tai buvo geriausias pasiūlymas, koks tik galėjo būti šešiolikmečiui, siekiančiam profesionalios karjeros.“

Bymas neretai buvo siunčiamas į pirmasias mūšių linijas ir per keturis turnyrus su „FaZe“ rinko 0.93 reitingą. Retkarčiais jaunuolis aiškiai pademonstruodavo, jog turi itin didelį potencialą. Įtampos ir jaudulio kokteilis turėjo įtakos panevėžiečio pasirodymui, o ir lūkuriuojančiam (vertimas iš anglų k. žodžio lurker) Aurimui tuo metu stigo žinių. Aurimas prisimena, jog pirmajame klube jam sunkiausiai sekėsi susitvarkyti su vidiniu pasauliu – savimi: „Faktas, jog žaidžiant „Faze“ neturėjau komandinio žaidimo patirties. Tai buvo mano pirmoji komanda, o žinant tai, jog ta komanda buvo „tier-1“ lygio, buvo sunku suvaldyti spaudimą, bei susitvarkyti su psichologija.“ Be to, Aurimas vis dar palaiko ryšius su buvusios komandos draugais: „Nors „FaZe“ ir neužsibuvau, puikiai sutariu su visais komandos žaidėjais, o ypač su „NiKo“ ir „broky“.“

Šiuo metu jaunuolis „mousesports“ ekipoje atrodo itin pasikaustęs. Dažnai priešų gynybos linijos sugriūva dėl agresyvių panevėžiečio veiksmų. Balandžio pabaigoje „mouz“ dalyvavo dviejuose turnyruose, kuriuose teko sužaisti didelį kiekį rungtynių. Aurimas, paklaustas apie nuovargį ir motyvaciją teigė: „Sužaisti ketverias rungtynes nėra sudėtinga, žinant tai, jog mes treniruojamės 5-7 valandas per dieną, šešias dienas per savaitę. Kiek sudėtingiau yra išlaikyti dėmesį, susikaupimą, kadangi visos varžybos buvo svarbios, o ne treniruočių formą. Tą savaitę baigėme su vienu iš „tier-1“ komandų rekordu - per 4 dienas sužaidėme 13 mačų, 29 žemėlapius, 773 raundus ir tai motyvavo ne tik mane bet ir visą komandą.“ Tiek daug laiko praleidus prie kompiuterio yra patariama pailsėti ir atsipalaiduoti, o panevėžietis turi savų metodų: „Poilsiui renkuosi leisti laiką su draugais, sportuoju, taip pat prie kompiuterio žiūriu serialus, twitch'ą.“

Prieš metus išleistas „Valorant“ žaidimas sulaukė didelio dėmesio, o tai palietė ir CS:GO pasaulį. Nemaža dalis profesionalių žaidėjų perėjo į „RIOT GAMES“ sukurtą žaidimą bei ten regi savo ateitį. Tačiau lietuvio šis žaidimas nesužavėjo: „Apart CS:GO, šiuo metu nieko nežaidžiu. Valorantą žaidžiau keletą kartų ir nepaliko didelio įspūdžio. Kadangi tai yra naujos galimybės, tai dauguma žaidėju išbando save naujuose vandenyse. Kiek domiuosi, tai lietuviams puikiai sekasi šiame naujame žaidime.“

Pokalbio metu Aurimas taip pat pasidalino savo nuomone apie aktualijas CS:GO pasaulyje. Visą pasaulį sudrebinusi naujiena, jog „device“ perėjo į „Ninjas in Pyjamas“ komandą, lietuvį nustebino: „Ši žinia buvo netikėta, juo labiau, kad „device“ persikėlė į komandą, kuri neatrodo turinti daug potencialo, bet tikiu, jog jis sugebės prikelti „NiP“ atgal į aukštumas ir įrodys visiems, kodėl yra vienas iš geriausių pasaulio žaidėjų.“

Paklaustas apie augančius žaidėjus, kurie jo nuomone artėjančiais metais turėtų atsiskleisti, Bymas buvo lakoniškas: „m0nesy ir flameZ – žaidėjai kuriais tikiu.“ Taip pat, Aurimo nuomone didžiausią potencialą augti kaip komanda 2021 metais turi „DBL Poney“ ir „Entropiq.“

Pokalbio pabaigoje paprašėme Aurimo pasidalinti su skaitytojais simboliniu penketu. Žaidėjai su kuriais lietuvis norėtu žaisti pagal roles:

  1. Snaiperis (AWP) – „s1mple“ (Oleksandras Kostylievas);
  2. Komandos smegenys (In game leader) – „Tabsen“ (Johannes Wodarz);
  3. Šaulys (Rifler) – „Bymas“;
  4. Lūkuriuotojo rolė (Lurker) – „Ropz“ (Robin Kool);
  5. Šaulys (Rifler) – „Yekindar“ (Mareks Gaļinskis);

Tai, ką pasiekė Aurimas, yra unikalu. Jau dabar galima teigti, jog tai daugiausiai CS:GO istorijoje pasiekęs Lietuvis, o jam tik septyniolika metų! Nėra aišku, kur yra šio jaunuolio „lubos“, tačiau neabejojama, jog jo požiūris į darbą leis pasiekti Lietuvoje dar nematytas esporto aukštumas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Užsisakykite 15min naujienlaiškius