2018 11 13

„Rytas“ pralaimėjo paskutinių minučių dramą prieš „Uniks“

Du kėlinius pagirtinai kovojęs ir madas diktavęs Vilniaus „Rytas“ mačo pabaigoje pristigo sėkmės. Antradienio vakarą Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namuose dramatiškai pralaimėjo Europos taurės rungtynes D grupės lyderiams Kazanės „Uniks“ krepšininkams – 81:87 (18:18, 25:17, 15:24, 23:28).
Rokas Stipčevičius
Rokas Stipčevičius / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Vilniečiams tai buvo ketvirtasis pralaimėjimas per septynis mačus. Rusijos klubas laimėjo šeštą kartą ir dar prieš dvikovą buvo užsitikrinęs vietą „Top 16“ etape.

Rungtynes „Rytas“ pradėjo labai pakiliai nusiteikęs ir nė kiek nebuvo linkęs nusileisti grupės favoritui.

Pirmajame kėlinyje nė vienai ekipai iniciatyvos įgyti nepavyko, o štai po pertraukėlės D.Adomaitis iš rankovės ištraukė netikėtą kozirį.

Naujokas Rokas Stipčevičius puikiai įsijungė į komandos žaidimą, ne tik gerai vadovavo ekipos žaidimui, bet ir pats rinko taškus.

Kai kroatas atsisėdo ant atsarginių suolo, lyderio estafetę iš jo perėmė Dominique'as Suttonas. Amerikietis dominavo po „Uniks“ krepšiu, o „Rytas“ įpusėjus akistatai turėjo 8 taškų pranašumą.

Bet trečiajame kėlinyje savo lyderį atrado ir „Uniks“. Tatarstano ekipą paskui save pradėjo traukti Pierria Henry ir svečiai labai greitai grįžo į kovą dėl pergalės. 27-ąją minutę po jo prasiveržimo po krepšiu „Uniks“ po ilgos pertraukos vėl išsiveržė į priekį (54:53), bet vilniečiai nesugriuvo ir viskas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje.

Visgi jame „Rytas“ nesulaikė Erico McCallumo bei kitų „Uniks“ lyderių ir skaudžiai pralaimėjo.

„Rytas“: D.J.Seeley 19 (6 rez. perd.), Martynas Echodas 14, Dominique'as Suttonas 14 (6 atk. kam.), Rokas Stipčevičius ir Mindaugas Girdžiūnas po 11.

„Uniks“: Errickas McCollumas 26 , Pierria Henry 18 (5 rez. perd., 5 atk. kam.), Jamaras Smithas ir Maurice'as Ndouras po 9.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Rytas“ – „Uniks“ 81:87 (18:18, 25:17, 15:24, 23:28).

40 min. Stebuklas neįvyksta. Vilniečiai patiria ketvirtą nesėkmę.

39 min. Dominique'as Suttonas pataikė iš po krepšio (77:80), bet kitoje aikštės pusėje Trentas Lockettas smeigė tritaškį ir vilniečius pasiuntė į nokdauną.

38 min. Pieria Henry pataiko labai skaudų tritaškį. Penkių taškų deficitas – 75:80.

37 min. „Uniks“ irgi rado savo lyderį. Ketvirtajame kėlinyje beveik visos atakos organizuojamos per Erricką McCollumą. Jis renka jau 19-ąjį tašką.

36 min. Mindaugo Girdžiūno tritaškis. Lygu – 72:72.

35 min. Pagaliau prabyla Eimantas Bendžius. Snaiperis pataiko tritaškį su pražanga, bet prameta baudą ir rezultato neišlygina – 69:70.

32 min. Vilniečius tempia Martynas Echodas, bet „Uniks“ bėga į priekį. Atsiliekame – 64:68.

31 min. Dominique Suttonas meistriškai „pakabina“ kamuolį Martynui Echodui ir po jo dėjimo „Rytas“ vėl priekyje – 61:60.

III kėlinys. „Rytas“ – „Uniks“ 58:59 (18:18, 25:17, 15:24).

28 min. „Ryto“ gynyba subyrėjus. „Uniks“ puola vis galingiau, Dainius Adomaitis skėsčioja rankomis. Pralaimėta atkarpa 3:13. Atsiliekama – 53:58.

27 min. Pierria Henry ir toliau nesulaikomas. Po dar vieno jo prasiveržimo „Rytas“ atsiduria jau ir besivejančių vaidmenyje – 53:54.

26 min. Pierria Henry kala dar vieną tritaškį, bet kitoje aikštės pusėje vėl tritaškį įsmeigia kitas buvęs „Neptūno“ žaidėjas Arnas Butkevičius.

25 min. Pierria Henry pataiko iš toli, bet tuo pačiu atsako ir Mindaugas Girdžiūnas – 50:45.

24 min. Evaldas Kairys ilgam sėda ant suolo – ketvirtoji pražanga.

23 min. „Uniks“ antrą rungtynių pusę pradėjo atkarpa 5:0 ir vėl labai greitai grįžo į rungtynes. „Ryto“ puolimas pradėjo strigti. Komandą paskui save individualaus meistriškumo dėka patempė tik D.J.Seeley ir Dominique Suttonas.

21 min. Trečias kėlinys prasideda trečia Evaldo Kairio pražanga. Pirmasis pavojaus signalas Dainiui Adomaičiui.

II kėlinys. „Rytas“ – „Uniks“ 43:35 (18:18, 25:17).

19 min. Žvėriška Dominique Suttono atkarpa. „Ryto“ aukštaūgis nevengia imtis iniciatyvos ir po varžovų krepšiu sunkiai sulaikomas. Po jo netaiklaus tritaškio Martynas Echodas atkovoja kamuolį ir įmeta su pražanga – 43:35.

18 min. Įspūdingas Dominique'o Suttono prasiveržimas po krepšiu – 37:33.

16 min. Uraganinis „Ryto“ puolimas antrajame kėlinyje. Rokas Stipčevičius sumeta baudas, D.J.Seeley įmeta dvitaškį, Martynas Echodas krauna iš viršaus – 34:29.

14 min. Rokas Stipčevičius tritaškiu išjudina „Siemens“ arenos tribūnas – 28:25.

12 min. D.J.Seeley įmetė su pražanga, bet tokios pačios vertės metimu atsakė ir Antonas Ponkrašovas.

11 min. Gražus Roko Stipčevičiaus epizodas. Kroatas baudomis pelno pirmuosius taškus Europos taurėje vilkėdamas „Ryto“ marškinėlius – 20:18.

I kėlinys. „Rytas“ – „Uniks“ 18:18.

9 min. Dainius Adomaitis į aikštę metė savo naujoką – įžaidėją Roką Stipčevičių. Kroato išėjimas vilniečius trukteli į priekį. Po Arno Butkevičiaus taiklių baudų – lygu (14:14).

8 min. „Rytui“ neblogai sekasi puolime, bet klaidos gynyboje – skaudžiai kiša koją. Po Maurice'o Ndouro dėjimo „Rytas“ jau atsilieka – 10:14.

5 min. Mindaugas Girdžiūnas pelnė penkis taškus iš eilės. Vilniečiai priekyje – 10:9.

4 min. Dominique'as Suttonas pataikė su pražanga – 5:4.

2 min. Rungtynių pradžia – nerezultatyvi. Pirmuosius taškus komandos pelnė tik antrą minutę. Po netaiklaus D.J.Seeley tritaškio, kamuolį atkovojo ir iš po krepšio įmetė Arnas Butkevičius – 2:0.