2020 01 11

Galingo B.Davieso neužteko: Barselonoje – „Anadolu Efes“ triumfas

Eurolygos šios savaitės centrinis mačas penktadienį sužaistas Barselonoje. Buvusio žalgiriečio Brandono Davieso tempiama „Barcelona“ (13-5) namuose pralaimėjo paskutinių sekundžių dramą puikiai šiemet rungtyniaujančiam Stambulo „Anadolu Efes“ (15-3) klubui – 82:86 (19:24, 23:21, 16:21, 24:20).
Shane'as Larkinas
Shane'as Larkinas / Getty Images/ Euroleague nuotr.

Prieš lemiamą ketvirtį turkai turėjo aštuonių taškų persvarą, tačiau lemiamą atkarpą šeimininkai pradėjo galingu truktelėjimu 8:0 ir iš karto grįžo į rungtynes.

Maža to, ketvirto kėlinio pradžios spurtą katalonai pratęsė iki 17:2 ir atrodė, kad šansų svečiams nebeliko (75:68).

Visgi tuomet jau „Anadolu Efes“ parodė charakterį, sugebėjusi išlyginti rezultatą ir rungtynes perkelti į paskutinės minutės dramą.

Prasidėjus paskutinei dvikovos minutei Chrisas Singletonas pataikė iš toli, bet jau kitoje aikštės pusėje tokios pačios vertės metimą neliesdamas lanko įleido ir Nikola Mirotičius (82:82).

Tuomet Shane'as Larkinas sumetė abi baudas, o Pau Ribaso sudėtingas metimas tikslo nepasiekė ir tas pats Sh.Larkinas baudomis įtvirtino pergalę.

Beje, lemiamą ketvirtį turkai žaidė be emocijų nesuvaldžiusio ir išvaryto vyriausiojo trenerio Ergino Atamano.

Buvęs žalgirietis B.Daviesas šeimininkams pelnė 20 taškų, 15 pridėjo Malcolmas Delaney, 14 – N.Mirotičius.

Sh.Larkinas nugalėtojams įmetė 26, Ch.Singletonas – 17, Krunoslavas Simonas – 10 taškų.

„Barcelona“ pralaimėjo antrą kartą iš eilės.

„Anadolu Efes“ šventė trečią pergalę paeiliui ir Eurolygos turnyro lentelėje nusileidžia tik Madrido „Real“.