2021 04 12

Lemiamame mūšyje – K.Pangoso karjeros rungtynės, išvedusios „Zenit“ į atkrintamąsias

Eurolygos reguliariajame sezone sužaistos rungtynės, kuriose sprendėsi paskutinieji atkrintamųjų dalyviai. Sankt Peterburgo „Zenit“ ekipa laimėjo namuose net 112:83 (26:22, 21:18, 29:20, 34:23) prieš Atėnų „Panathinaikos“ ir iškovojo vietą aštuntuke.
Artūras Gudaitis
Artūras Gudaitis / nuotr. „Getty Images“/euroleague.net

Rezultatas Rusijoje nuliūdino „Valencia“ klubą. Jei PAO komanda būtų laimėjusi pirmadienį, tuomet būtent Ispanijos ekipa būtų patekusi į atkrintamąsias.

„Zenit“ su 20 pergalių ir 14 nesėkmių užėmė aštuntąją vietą turnyro lentelėje ir ketvirtfinalio serijoje susitiks su Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“.

Per pertrauką 47:40 pirmavo Rusijos komandos krepšininkai, kurie trečiajame kėlinyje į PAO krepšį smeigė vieną tritaškį po kito ir prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą pirmavo 76:60.

Artūras Gudaitis per 25 minutes pelnė 11 taškų (3/4 dvit., 5/8 baud. met.), atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo, gavo bloką, 4 kartus pažeidė taisykles ir išprovokavo 6 varžovų pražangas. Lietuvis surinko 14 naudingumo balų.

Kevinas Pangosas pelnė net 33 taškus (3/3 dvit., 7/12 trit., 6/6 baud. met.) ir sužaidė karjeros rungtynes.

Ankstesnis buvusio „Žalgirio“ gynėjo karjeros rekordas buvo 25 taškai, kuriuos jis buvo suvertęs į Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšį šių metų vasario 19-ąją.

Taip pat pirmadienio vakarą K.Pangosas atliko 11 rezultatyvių perdavimų, atkovojo kamuolį, kartą suklydo, perėmė kamuolį, 2 kartus prasižengė, išprovokavo 3 varžovų pražangas.

Dar 2018-siais K.Pangosas buvo surinkęs 28 naudingumo balus rungtynėse tarp „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA, bet šiandien šį rodiklį pagerino kanadietis su kaupu – surinko net 41 naudingumo balą.

„Zenit“ pataikė tiesiog nuostabiai svarbiausiose sezono rungtynėse – realizavo 65 proc. dvitaškių (22/34) ir 52 proc. tritaškių (15/29).

Rusijos komandos krepšininkai išdalino net 23 rezultatyvius perdavimus, o PAO žaidėjai vienas kitam asistavo vos 11 kartų.

„Zenit“: K.Pangosas 33 (11 rez. perd., 41 naud. bal.), W.Thomasas 18, B.Baronas 12, A.Gudaitis 11 (6 atk. kam.) ir M.Ponitka (8 atk. kam., 7 per. kam.) po 11.

„Panathinaikos“: N.Nedovičius 20, I.Papapetrou 16, A.White'as 10.