2019 04 23

Nusivylęs Šaras baudos už teisėjus mokėti nenori: „Praleidome gerą šansą“

Paskutinėmis rungtynių sekundėmis Šarūnas Jasikevičius prašė nesportinės pražangos. Brandonui Daviesui varžovai trenkė per veidą, bet arbitrai nieko papildomo neleistino neįžvelgė. Šaras tik plačiai išsišiepė savo dantų pastos reklamos verta šypsena, paplojo Sretenui Radovičiui ir ėmė užvedinėti sirgalius. Tačiau po pralaimėjimo Stambulo „Fenerbahče“ 57:66 treneris susimokėti už arbitrų kritiką nesiveržė.

Šaras mostelėjo kumščiu – to jau buvo per daug. „Fenerbahče“ nuo žalgiriečių galvų nusiėmė dar vieną kamuolį. Iš trenerio lūpų sprūdo keiksmažodis.

Turkai ketvirtojo kėlinio viduryje puolime buvo nugriebę dvigubai tiek kamuolių, kiek per dvejas pirmąsias serijos rungtynes kartu sudėjus (14).

„Žalgiris“ 9 taškų skirtumu buvo įsikibęs ir į kritinę pergalę ketvirtfinalio lūžio metu, bet „Fenerbahče“ vyrai išplėšė ją iš šeimininkų rankų.

Kai Andrius Žiurauskas 36-ąją minutę pakėlė sirgalius iš vietos suploti į kovą keliančios vikingų skanduotės, ji buvo tokia pat išsiderinusi, kaip ir „Žalgirio“ žaidimas.

Nors „Žalgiris“ greitai tirpdė „Fenerbahče“ šešių taškų pranašumą ir sugrįžo į nervų karą 51:52. "Visi Kauno Žalgirio fanai!" – nepasidavė sirgaliai, kai teisėjai tikrino trijų taškų vertės Nicolo Melli metimą.

Tačiau „Žalgiris“ nebeprisikėlė. Serija slysta iš rankų 1-2 ir žalgiriečių sezonas gali baigtis jau ketvirtadienį.

„Gaila, kad praleidome gerą šansą. Abi komandos, manau, sužaidė gana prastas rungtynes. Labai skaudūs buvo 16 jų atkovotų kamuolių.

Pralaimėjusi komanda visada bando reaguoti. Jiems irgi nelabai lengva žiūrėti penkias dienas į tą patį video. Bandėme tą aiškinti žaidėjams, bet kažkas nepavyko.

Manau, buvo labai daug neparuoštų atakų. Mūsų įžaidėjai buvo išmušti iš vėžių. Nesugebėjome atakuoti situacijų, kurias buvome suplanavę. Momentais, aišku, kažkur gal pritrūko ir pataikymo. Kažkiek laisvų metimų buvome susikūrę ir juos reikia pataikyti prieš tokią komandą”, – spaudos konferencijoje kalbėjo Šarūnas Jasikevičius.

– Kas tokio iš vėžių išmušė „Žalgirio“ įžaidėjus, kurie neblizga visoje serijoje?

– Galvoju, kai kuriose situacijose jie išsimušė patys.

Gal keturias minutės pertraukėles sudeginome blogais veiksmais. Po minutės pertraukėlės, atrodė, nesupratome, ką treneris nubraižė.

Man nepatiko jau pirma pusė, kai aiškiai pirmavome. Buvo labai daug tų pačių klaidų. Viską bandydavome spręsti labai greitai, be kantrybės. Reikia pripažinti, kad bet kas, kas išeidavo, negalėdavo to pakoreguoti. Jei nori aplošti juos, turi žaisti žymiai geriau.

15 klaidų, trys perimti kamuoliai prieš 12 rodo, kad tas atakų žaidimas labai svarbus ir jeigu mes neturėsime daugiau atakų, šioje serijoje bus sunku laimėti.

– Kas lėmė varžovų puolime atkovotus kamuolius, kurių buvo daugiau nei dvigubai daugiau nei per dvejas rungtynes Stambule?

– Sunku pasakyti. Tai vienas krepšinio elementų, apie kuriuos galima kalbėti peržiūrėjus video.

Sunku pasakyti, ar kamuolys gerai nušoka, ar ne. Šitie dalykai labiausiai išryškėja per video.

– Su Antanu Kavaliausku aikštėje „Žalgiris“ pralaimėjo atkarpą 13 taškų skirtumu. Kas su juo nesiklijuoja žaidime?

– Manau, kad nelabai klijuojasi. Brandonas, deja, prisirinko pražangų. Galbūt Deonas nebuvo toks geras, koks Stambule. Galbūt reikėjo visų pagalbos.

Tai yra serija, kurioje žaidžiama po dvejas rungtynes. Labai svarbu nustebinti, nors tuo pačiu labai sunku. Bet labai svarbu, kad kažkas vis kažko įneštų, duotų savo. Nesuradome tokio žmogaus.

Nate'as, jaučiasi, yra geros formos, gana gerai ardo. Bet visumoje labai daug kur išsiėmėme patys save iš rungtynių.

– Kiek tokioje ilgoje serijoje reikia tokių žaidėjų kaip Woltersas, kurie apžaistų varžovus vienas prieš vieną?

– Tai labai svarbu, ypač prieš jų gynybinę sistemą. Ar tai prie labai agresyvios, ar kai jie pradeda besikeisti ginamaisiais.

Reikia, kad Walkupas, Marius, Nate'as veržtųsi. Mes palaužėme juos Stambule būtent puolimu vienas prieš vieną.

– Mačo pabaigoje buvo emocingas momentas su teisėjais. Ar turite ką pasakyti apie jų darbą?

– Kiekvieną sykį galiu tą patį atsakyti: jeigu duosite pinigų, aš pasiruošęs kalbėti.