2019 10 01

Europos taurės starte – rekordinis E.Bendžius ir nuostabi „Ryto“ pergalė prieš „Lokomotiv“

Vilniaus „Rytas“ nuostabia pergale startavo Europos taurės turnyre. Eimanto Bendžiaus vedami Dainiaus Adomaičio auklėtiniai rengė puikias atkarpas puolime ir namuose 92:86 (16:23, 40:21, 16:19, 20:23) nukovė Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipą, vasarą pasipildžiusią ne tik Mantu Kalniečiu, bet ir NBA rungtyniavusiais žaidėjais.
Eimantas Bendžius
Vilniaus „Rytas“ - Krasnodaro „Lokomotiv“ / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Rungtynes dėjimu iš viršaus atidarė Martynas Echodas, bet „Lokomotiv“ įsibėgėjo greitai. Puikiai tritaškius metę varžovai greitai įgijo apčiuopiamą pranašumą (2:9). Nuo suolo tuomet pakilo Dovis Bičkauskis, kuris įnešė reikiamos energijos – perėmė du kamuolius, agresyviai veržėsi po krepšiu ir vilniečiai priartėjo prie svečių. Tiesa, neilgam, mat prieš pirmojo kėlinio pabaigą Rusijos komanda vėl truktelėjo į priekį 23:16.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Loko“ įgijo jau dviženklę persvarą (32:22), tačiau kolektyvinių pastangų dėka sukurtas vilniečių spurtas 10:0 rezultatą išlygino (32:32). Galiausiai „Rytas“ po Paco Cruzo dvitaškio įgijo persvarą, o „Siemens“ areną ant kojų pakėlė Eimanto Bendžiaus ir P.Cruzo du tritaškiai be atsako. Puiki atkarpa tęsėsi toliau, o sirgaliai šėlo po nuostabių „Ryto“ epizodų puolime. Per didžiąją pertrauką aikštės šeimininkai pirmavo 56:44.

Vien per antrąjį kėlinį „Rytas“ suvertė sunkiai suvokiamus 40 taškų. Per pirmas 20 minučių 17 taškų buvo surinkęs E.Bendžius, 12 buvo pridėjęs P.Cruzas.

Po pertraukos „Lokomotiv“ į aikštę sugrįžo spurtu 10:2 ir tai buvo bauginantis ženklas, bet „Rytas“ atkuto ir perlaužti rungtynių neleido. Nors pranašumas buvo ištirpęs, prieš pat ketvirčio pabaigą E.Bendžiaus tritaškių truktelėti Lietuvos vicečempionai vėl susikrovė apčiuopiamą persvarą (72:63).

Ketvirtas kėlinys tapo tikru nervų karu. Nors skirtumas, likus žaisti pusantros minutės, buvo sumažėjęs vos iki trijų, vilniečiai sugebėjo atsilaikyti ir šventė gražią pergalę.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Vilniaus „Rytas“ - Krasnodaro „Lokomotiv“

Rezultatyviausiai šiose rungtynėse vilniečių gretose žaidė E.Bendžius, pelnęs 27 taškus (2/2 dvit., 6/11 trit., 5/6 baud. met.), tai – jo rekordas Europos taurėje. Komandos kapitonas susmeigė net 6 taiklius tritaškius – tiek, kiek šiame turnyre dar nebuvo pataikęs. Trečią rekordą E.Bendžius užfiksavo naudingumo balų grafoje – surinko 27.

Jam geriausiai talkino 16 taškų surinkęs ir 8 kamuolius atkovojęs P.Cruzas, 14 taškų pridėjo Martynas Echodas.

Varžovų komandoje su 24 taškais ir 10 atkovotų kamuolių išsiskyrė J.O'Bryantas.

M.Kalnietis pelnė 12 taškų (1/1 dvit., 2/5 trit., 4/4 baud. met.), atkovojo kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, bet net 5 kartus suklydo.

Vilniečiai šiose rungtynėse realizavo 58 proc. dvitaškių (26/45) ir 29 proc. tritaškių (8/28). Varžovai dvitaškius metė 49 proc. (21/43), o tritaškius – 44 proc. (11/25) taiklumu.

„Rytas“ itin brangino kamuolį – suklydo vos 7 kartus, kai „Lokomotiv“ – 14.

„Rytas“: E.Bendžius 27 (2/2 dvit., 6/11 trit., 5/6 baud. met., 4 atk. kam., 27 naud. bal.), P.Cruzas 16 (8 atk. kam., 3 rez. perd.), M.Echodas 14 (6/10 dvit.), E.Kairys (5 atk. kam.) ir D.Sirvydis (2/3 dvit., 1/6 trit.) po 9, A.Butkevičius 6, D.Bičkauskis 4 (8 rez. perd., 3 per. kam.), C.Bairstow 1.

„Lokomotiv“: J.O'Bryantas 24 (10 atk. kam., 26 naud. bal.), D.Kulaginas 19, A.Williamsas 13 (10 atk. kam.), M.Kalnietis 12 (1/1 dvit., 2/5 trit., 4/4 baud. met., 3 rez. perd., 5 kl.).

Rungtynių eiga. Vilniaus „Rytas“ – Krasnodaro „Lokomotiv“

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – „Lokomotiv“

Likus 5 sek. Viskas. Nesportinė pražanga prieš E.Bendžių. „Rytas“ švenčia.

Likus 18 sek. A.Butkevičius išprovokavo J.O'Bryanto pražangą paskutinėmis atakos laiko sekundėmis – 91:86.

Likus 40 sek. J.O'Bryantas pelnė du taškus, „Ryto“ persvara vėl sumažėjo iki trijų – 89:86.

Likus 1:03 min. P.Cruzas pelnė itin svarbius taškus – 89:84.

Likus 1:50 min. „Ryto“ sirgaliai, atrodo, suplėšys teisėjus į gabalus. Arbitrai nesuteikė naujo atakos laiko po šeimininkų atakos, o pranašumas dar apmažėjo – 87:84.

Likus 2:30 min. E.Kairys pelnė du taškus su pražanga – 87:80.

37 min. Du D.Kulagino taškai ir pražanga. Skirtumas vėl sumažėjo – 78:84.

36 min. E.Bendžius trimis baudų metimais padidino pranašumą – 84:76.

35 min. Vos pagirtas D.Sirvydis užsidirbo nesportinę pražangą ir „Ryto“ pranašumas sumažėjo – 80:76.

34 min. D.Sirvydis yra šaltų nervų vaikinas. Trys jaunuolio taškai – 80:72.

33 min. Po pasitarimo „Rytas“ sugrįžo rezultatyvia ataka – 76:70.

32 min. D.Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės, nes po tikslaus šūvio iš toli jo komandos persvara sumažėjo iki šešių taškų – 74:68.

Trečias kėlinys. „Rytas“ – „Lokomotiv“ 72:63 (16:23, 40:21, 16:19)

30 min. Skambinkite 112! E.Bendžius liepsnoja ant „Siemens“ arenos parketo! Dar trys jo taškai – 72:63.

Iš viso E.Bendžiaus sąskaitoje jau 23 taškai (6/10 trit.).

28 min. E.Bendžius smeigė labai reikalingą tritaškį – 67:59.

27 min. Nors persvarą „Rytas“ iššvaistė, perlaužti rungtynių varžovams neleido – 64:59.

24 min. 10:2 – tokiu spurtu kėlinį pradėjo Rusijos klubas, o D.Adomaitis prašė minutės pertraukėlės. Jo auklėtiniai dar pirmauja, bet skirtumas jau beveik ištirpo – 58:54.

22 min. Du iš eilės „Lokomotiv“ tritaškiai trečiojo kėlinio pradžioje. Gero nežadantis ženklas, bet „Rytas“ vis dar priekyje – 58:50.

21 min. D.Kulaginas matė, kad vienas iš šalia aikštės sėdinčių vaikų norėjo paduoti jam kamuolį. Rusas perdavė kamuolį vaikui, šis – atgal „Lokomotiv“ žaidėjui. Gražus momentas.

Antras kėlinys. „Rytas“ – „Lokomotiv“ 56:44 (16:23, 40:21)

20 min. Kėlinys užbaigtas E.Bendžiaus tritaškiu. Į pasitarimą vilniečiai iškulniavo geros nuotaikos – 56:44.

Per antrąjį kėlinį „Rytas“ suvertė net 40 (!) taškų.

19 min. M.Echodas po P.Cruzo perdavimo įkalė iš viršaus. Arena eina iš proto, o persvara jau dviženklė – 49:39.

18 min. P.Cruzas dominuoja puolime! Jau 12 taškų jo sąskaitoje – 47:39.

16 min. Beprotystė „Siemens“ arenoje! P.Cruzas išvedė „Rytą“ į priekį dvitaškiu, o po tritaškį pridėjo E.Bendžius ir P.Cruzas – 42:35.

15 min. S.Dekkeris po minutės pertraukėlės tritaškiu vėl pasiuntė aikštės šeimininkus sau už nugaros – 34:35.

14 min. Štai, E.Kairys ir D.Sirvydis pelnė po dvitaškį ir rezultatas lygus – 32:32.

13 min. Du T.Holloway taškai su pražanga, E.Bendžiaus tritaškis ir „Rytas“ vėl šalia oponentų – 28:32.

12 min. M.Kalnietis įleido ir tritaškį – 22:30.

11 min. D.Sirvydis dviem baudų metimais sumažino skirtumą, bet iš vidutinio nuotolio taikliai atakavo M.Kalnietis – 18:25.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – „Lokomotiv“ 16:23

10 min. E.Bendžius tėškė kamuolį į krepšio konstrukciją ir balansavo ant techninės pražangos ribos. Puolėjas įsitikinęs, kad S.Dekkeris jį nusistūmė nelegaliai. Po pirmojo kėlinio „Rytas“ atsiliko 7 taškais.

9 min. E.Bendžius sužaidė iki galo ir tai pasiteisino – du taškai ir pražanga.

8 min. D.Bičkauskis trykšta reikiama energija, šįkart – sėkmingas jo prasiveržimas ir du taškai, į kuriuos dvitaškiu su pražanga atsakė A.Williamsas. Vilniečiams artėti prie varžovų nesiseka – 13:21.

7 min. J.O'Bryanto ir A.Williamso dvitaškiai padidino „Ryto“ atsilikimą, jį apkarpė P.Cruzas – 11:16.

6 min. D.Bičkauskis uždavė puikų toną vos pasirodęs aikštėje. Gynėjas perėmė du kamuolius, E.Bendžius pataikė iš toli ir deficitas sumažėjo – 9:12.

Įdomioji statistika: „Lokomotiv“ prametė visus 4 dvitaškius, bet pataikė visus 4 tritaškius.

5 min. Trečias tritaškis iš to paties dešinio atakos kampo. Šįkart tiksliai atakavo D.Kulaginas. A.Butkevičius pažadino publiką dėjimu iš viršaus po D.Bičkauskio perimto kamuolio – 6:12.

4 min. Dar vienas aukštaūgio J.O'Bryanto tolimas šūvis nepatiko D.Adomaičiui. Treneris sušaukė pasitarimą – 2:9.

3 min. M.Kalnietis atsidarė taikliu tritaškiu, o vilniečių deficitas dar padidėjo – 2:6.

2 min. J.O'Bryantas smeigė tritaškį ir „Rytas“ atsidūrė užnugaryje – 2:3.

1 min. Štai taip! M.Echodas europinį sezoną atidarė galingu dėjimu iš viršaus – 2:0.

Komandų startiniai penketai:

„Rytas“: Tu Holloway, Pako Cruzas, Cameronas Bairstow, Arnas Butkevičius, Martynas Echodas.

„Lokomotiv“: Mantas Kalnietis, Draganas Apičius, Dmitrijus Kulaginas, Johnny O'Bryantas, Stanislavas Ilnitskis.

Likus 5 min. Buvo įdomu, kaip Mantą Kalnietį pasitiks Vilniaus publika. Lietuvos rinktinės įžaidėjas ir buvęs Kauno „Žalgirio“ žaidėjas per pristatymą palydėtas negausiais plojimais ir tokiais pat kukliais piktesniais šūksniais.