-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Intriguojantis „Ford“ eksperimentas: prie vairo pasodino „nematomą žmogų“

Dažnai kartojama mantra – ateities automobiliai bus elektriniai, sujungti į bendrą tinklą ir, aišku, autonominiai. Šios technologijos po truputį jau rieda į gatves. Visgi žmonių komfortas, įskaitant ir pėsčiuosius, yra labai svarbus. Ar šiaip gatve vaikščiojantys žmonės nebijos autonominių automobilių? Kaip į juos reaguos? „Ford“ atliko įdomų eksperimentą su pasislėpusiu vairuotoju.
Intriguojantis „Ford“ eksperimentas: už vairo pasodino „nematomą žmogų“
Intriguojantis „Ford“ eksperimentas: prie vairo pasodino „nematomą žmogų“ / Ford nuotr.

„Ford Transit Connect“ važinėjantis toli gražu ne tuščiomis Vašingtono ir Virdžinijos gatvėmis atrodė tikrai neįprastai – jame nebuvo vairuotojo. Bent jau taip manė praeiviai, žiūrėdami pro automobilio langą. Vairuotojas iš tiesių ten buvo, tik slėpėsi automobilio sėdynėje. Tai senas interneto pokštininkų triukas, tačiau šįkart jis tapo socialinio eksperimento dalimi.

Eksperimento tikslas – ne autonominio automobilio galimybės

Autonominio vairavimo galimybės šio testo metu nebuvo bandomos – ne toks buvo eksperimento tikslas. Vairuotojas visą laiką valdė automobilį, kol viską aplink fiksavo daugybė kamerų. Norėta pamatyti, kaip į automobilį be vairuotojo reaguoja kiti eismo dalyviai. Drauge bandyta naujoviška šviesų sistema, pranešanti apie automobilio veiksmus.

VIDEO: ‘Mystery Van’ Helping Self-Driving Cars Communicate with People | Autonomy | Ford

„Ford“, kaip ir kiti autonominių automobilių kūrėjai, suvokia, kad jiems reikės kažkaip bendrauti su kitais eismo dalyviais. Tikri vairuotojai per šimtmetį jau išvystė tam tikrą bendravimo be žodžių sistemą, kuri autonominiams automobiliams tiesiog netinka. Šįkart „Ford“ išbandė šviesų juostą priekinio stiklo viršuje. Jos mirksėjimas reiškė, kad automobilis bėgėjasi, o į centrą judančios šviesos reiškė, kad automobilis traukiasi iš kelio kitiems eismo dalyviams, ir taip toliau.

LED juostelė priekinio stiklo viršuje

Tai, beje, ir buvo didžiausias tyrimo laimėjimas – ta LED juostelė priekinio stiklo viršuje. „Ford“ nori, kad ateityje visi autonominiai automobiliai ne tik bendrautų tarpusavyje, bet ir perspėtų pėsčiuosius. Automobilių gamintojai į savo koncepcinius modelius dažnai įtraukia visokius ekranus, tačiau tai nėra gera išeitis. Reikia kažko pakankamai paprasto, ką būtų galima įdiegti jau per kelerius ateinančius metus.

O kaip reagavo pėstieji? Taip, kaip ir buvo galima numanyti – suskubo išsitraukti išmaniuosius telefonus ir fiksuoti neįprastai besielgiantį furgoną. Kita vertus, svarbiu pastebėjimu galima laikyti ir faktą, kad pėstieji šio automobilio tikrai nebijojo. Nors vairuotojo jame ir nesimatė, jie jautėsi saugūs eidami per gatvę priešais autonominę mašiną. O ir šviesos signalai, kuriais taip džiaugiasi „Ford“, buvo suprasti pakankamai greitai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius