Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Vokietijoje per karšta net greitai važinėti

Karščio banga visa jėga smogė Europai. Karštis Vokietijoje vietomis pasiekė beveik 40 laipsnių Celsijaus, o kai kur termometrai net perkopė šią ribą. Žmonėms ir gyvūnams tai – tikra kančia. O dabar iš kai kurių vokiečių buvo atimtas ir vienas malonus dalykas – greitis.
Betoninis autobanas Vokietijoje
Betoninis autobanas Vokietijoje / Wikipedia.org nuotr.

Saksonijoje-Anhalte esančiose A9 ir A38 greitkelių atkarpose teko įvesti laikinus greičio ribojimus – kai kur išdygo 100, o kitur – 120 km/val. apribojimai. Beveik neabejojama, kad tokie ženklai paplis ir į kitas Vokietijos dalis, tačiau ne visur.

Reikalas tame, kad apribotų greitkelių pagrindas – betonas. Kaisdamas jis plečiasi, todėl gali susidaryti raukšlės ir smulkesni ar didesni nelygumai. Įprastai jie yra pakankamai maži ir problemų nepridaro. Na, nebent važiuoji 200 km/val. greičiu ir tikiesi tiesaus ir lygaus kelio.

Vokietijos laikraštis „Die Welt“ teigia, kad senos greitkelio atkarpos gali tiesiog „susprogti“. Kalbama apie betoninį pagrindą. Nors jame yra vietos blokų išsiplėtimui, tokios karščio bangos keičia viską. Taigi, po asfalto danga susidaro spaudimas, ypač ties betono plokščių sandūromis. Jos kyla į viršų, susidaro duobės ir iškilumai, kurių kitaip ir nepavadinsi, kaip tramplinais.

Karščio banga Vokietijoje ilgai laikytis neturėtų – kitą savaitę jau turėtų būti vėsiau. Tokie ekstremalūs orų įvykiai kelia nerimą dėl klimato kaitos. Mokslininkai perspėja, kad ateityje tokių karščio bangų tikrai bus daugiau. Tai, beje, svarbu ir minėtiems autobanams.

Jau kurį laiką automobilių žurnalistai kalba apie tai, kad neriboti Vokietijos autobanai gyvuos neilgai. Augantis aplinkosauginių organizacijų spaudimas ragina mažinti greitį. Dauguma automobilių Vokietijoje vis dar yra varomi vidaus degimo varikliais, todėl galite neabejoti, kad politikai svarsto įvairias galimybes, kai sumažinti žalingas transporto emisijas. Vienas iš variantų – greičio apribojimai greitkeliuose. Taip būtų sumažinta vietinė oro tarša, sumažėtų triukšmas.

Tačiau gal vėliau, kai įsigalės elektromobiliai, vėl bus galima sugrįžti prie neribotų autobanų ruožų? Kol kas apie tai kalbėti anksti – juk neriboto greičio ruožai dar nebuvo panaikinti. Na, neskaitant tų laikinų su karščiu susijusių ribojimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius