-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prasideda rūko sezonas: kurios valandos pavojingiausios?

Spalį prasideda rūko sezonas, kuris dažniausiai tęsiasi iki gruodžio mėnesio. Atslinkus rūkui, vairuotojams sunku gerai matyti kelią, pastebėti kitus automobilius ar laiku sureaguoti į posūkį. Draudimo bendrovės BTA duomenimis, esant šioms oro sąlygoms pastebimas avarijų augimas. Prastas matomumas ypač pavojingas važiuojantiems 3 ir 6 valandą ryto. Eismo įvykių užfiksuojama 10 proc. daugiau nei įprastai.
Avarija rūke
Avarija rūke / Tomo Markelevičiaus nuotr.

„Dėl rūko smarkiai sumažėja vairuotojų galimybė gerai matyti kelią. Jiems sunku įžvelgti tolimus objektus bei laiku pastebėti kelio ženklus ar posūkius. Mūsų duomenimis, tokios oro sąlygos pavojingiausios ankstyvą rytą į kelią išsiruošusiems vairuotojams. Statistika rodo, kad esant prastam matomumui, avaringumas išauga tarp 3 ir 4 bei 6 ir 7 valandos ryto.

Statistika rodo, kad esant prastam matomumui, avaringumas išauga tarp 3 ir 4 bei 6 ir 7 valandos ryto

Šiuo laiku kelyje automobilių nėra daug, eismas neintensyvus, todėl vairuotojai ir apsigauna. Manydami, jog kelias tuščias, jie nepaiso prastų oro sąlygų ir vairuoja taip, lyg rūko nebūtų. Dažniausiai vairuotojai suklysta nesitikėdami tokiu metu išvysti kitos transporto priemonės, o per rūką jos nepamatę pakliūva į nelaimę“, – komentuoja draudimo bendrovės BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.

Per rūką – žala už 700 eurų

Susidarius rūkui į eismo įvykį pakliuvę vairuotojai dažniausiai skundžiasi transporto priemonės apgadinimu. Tokie pareiškimai sudaro net 65 procentus kreipimųsi.

Trečdalis per rūką nutikusių įvykių – atsitrenkimas į medį, stulpą ar kelio ženklą. Susidarius rūkui žmonės partrenkiami retai ir tokie įvykiai sudaro apytiksliai 1 procentą visų incidentų. Vidutiniškai per rūką į eismo įvykius patekę vairuotojai patiria 700 eurų žalą.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Avarija rūke
Tomo Markelevičiaus nuotr./Avarija rūke

Kokį greitį pasirinkti nurodo stulpeliai

Susidarius rūkui, BTA ekspertas A. Žiukelis vairuotojams pataria smarkiai apriboti greitį ir važiuoti taip, kad pamačius kliūtį būtų įmanoma staigiai sustabdyti automobilį. Užmiesčio kelyje kelio kraštą žymintys stulpeliai įprastai būna sustatyti kas 50 metrų. Jeigu vairuotojas važiuodamas nemato toliau nei atstumas nuo vieno iki kito stulpelio, rekomenduojama gerokai sumažinti greitį. Jeigu matomas vos vienas stulpelis, tuomet matomumas yra 50 metrų arba daugiau.

Tokiu atveju patariama važiuoti iki 50 kilometrų per valandą. Važiuojant tokiu greičiu, vairuotojas turi galimybę pastebėjęs kliūtį sustabdyti automobilį iki jos. Jeigu matomi du stulpeliai, galima važiuoti iki 70 kilometrų per valandą. Jeigu matomi trys ar daugiau stulpelių, galima važiuoti ir leistinu užmiestyje greičiu.

Tačiau ekspertas pataria būti nuovokiems ir įvertinti rūko keliamą grėsmę, tad visuomet sulėtinti greitį. Į tiršto rūko ruožą įvažiuoti būtina itin atsargiai. Kai kurie vairuotojai į jį tiesiog įlekia, nors nėra įsitikinę, kad kelias tuščias. Esant labai prastam matomumui, patartina sustoti ir palaukti, kol rūkas prasisklaidys.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Avarija rūke
Tomo Markelevičiaus nuotr./Avarija rūke

Būtina pasirūpinti langais

Atėjus rudeniui, vairuotojams rekomenduojama pasitikrinti, ar veikia galinio lango šildymas bei stebėti, kaip šyla veidrodėliai. Pastebėjus defektų, būtina juos sutvarkyti ir taip apsisaugoti nuo galimos nelaimės.

Vairuotojams nederėtų važiuoti aprasojusiais langais. Jeigu jie aprasoję iš išorės, reiktų juos nuvalyti, jeigu rasoja iš vidaus, derėtų luktelti, kol automobilio ventiliatorius juos nupūs. Mašinoje turintiems kondicionierių, patartina jį įjungti, nes šis prietaisas sausina orą, tad langai taps švarūs daug greičiau.

Vairuotojai turėtų pasitikrinti, kaip veikia jų valytuvai. Senus ir blogai valančius vertėtų pakeisti naujais.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Avarija rūke
Tomo Markelevičiaus nuotr./Avarija rūke

Priešrūkiniai žibintai – ne tik dėl grožio

Esant prastam matomumui, vairuotojams patariama prisiminti, kad automobilyje įmontuoti priešrūkiniai žibintai. Jie reikalingi ne tik matomumui pagerinti, tačiau ir siekiant būti pastebėtam kitų vairuotojų. Rekomenduojama naudoti ir priekinius, ir galinius priešrūkinius žibintus.

Žinant, jog netrukus reikės atlikti posūkį, A. Žiukelis pataria įjungti posūkio signalus anksčiau nei įprasta. Taip padidėja tikimybė, kad kiti vairuotojai transporto priemonę pamatys greičiau. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius