2026-03-03 16:15

Įspėjimas dėl Egipto: JAV ragina savo piliečius nedelsiant išvykti iš šios šalies

JAV paragino savo piliečius nedelsiant palikti didžiąją dalį Artimųjų Rytų dėl „rimtos saugumo rizikos“, nes plečiasi JAV ir Izraelio karas prieš Iraną. Tarp prašomų palikti šalių – ir lietuvių pamėgtas Egiptas.
Hurgada, Egiptas
Hurgada, Egiptas / Shutterstock.com nuotr.

Kaip rašoma BBC, pirmadienį JAV Valstybės departamentas pareiškė, kad amerikiečiai turėtų „dabar komercinėmis priemonėmis išvykti“ iš Bahreino, Egipto, Irano, Irako, Izraelio, Vakarų Kranto ir Gazos, Jordanijos, Kuveito, Libano, Omano, Kataro, Saudo Arabijos, Sirijos, Jungtinių Arabų Emyratų ir Jemeno.

„Reuters“/„Scanpix“ / Iranas smogė JAV karinei bazei Bahreine
„Reuters“/„Scanpix“ / Iranas smogė JAV karinei bazei Bahreine

Vašingtonas kol kas neorganizavo jokių evakuacijų regione, kur daugelis skrydžių buvo atšaukti arba sustabdyti nuo tada, kai JAV ir Izraelis šeštadienį pradėjo smogti Iranui.

Iranas atsakė paleisdamas raketas ir dronus į JAV sąjungininkes Artimųjų Rytų šalis.

Apskaičiuota, kad Artimuosiuose Rytuose gyvena nuo 500 000 iki vieno milijono JAV piliečių.

Tikslūs oficialūs skaičiai nėra žinomi, nes amerikiečiams nereikia registruotis JAV valdžios institucijose, kai jie persikelia į užsienį.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) rekomendacijos

Tuo tarpu URM lietuviams rekomenduoja įvertinti būtinybę keliauti į Egiptą.

URM interneto puslapyje dėl kelionių į Egiptą rašoma: „Tęsiantis įtampai Artimuosiuose Rytuose, situacija gali labai greitai paaštrėti ir sukelti pavojų platesniame regione. Jei jau esate vienoje iš Artimųjų Rytų regiono valstybių, prašome sekti naujausias žinias ir kelionių rekomendacijų atnaujinimus“.

Daugiau informacijos galima rasti čia.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą