2025-03-03 06:08

A.Mockus – išgelbėtas: ambasadorius atskleidė, kokia jo būklė

Į galingą audrą prieš keletą dienų patekęs Aurimas Mockus – išgelbėtas. Ramųjį vandenyną valtimi skrodusį lietuvį vėlų sekmadienio vakarą mūsų laiku ištraukė Australijos karinis laivas ir išgabeno į krantą. Lietuvos ambasadorius Kanberoje Darius Degutis 15min atskleidė šios gelbėjimo operacijos detales.

A.Mockus neeilinę kelionę irkline valtimi „Kuršis“ pradėjo Jungtinėse Valstijose spalio 15 dieną ir pastaruoju metu jau artėjo prie Australijos krantų.

VIDEO: Ocean rower Aurimas Mockus picked up by Royal Australian Navy in heavy seas

Vis dėlto, išskirtinį žygį sudrumstė galingas tropinis ciklonas „Alfredas“. Klaipėdietis trečiadienio vakarą kalbėjo, kad „irkluoti tikrai nereikia, reikia išgyventi dvi paras ir toliau bus geriau“.

Tačiau penktadienį A.Mockus išsiuntė pagalbos signalą, į kurį sureagavo Australijos jūrų saugumo tarnyba.

Netrukus su lietuviu australų gelbėtojams pavyko užmegzti radijo ryšį, o išgelbėti A.Mockaus buvo pasiųstas milžiniškas karinis laivas „HMAS Choules“.

Australijos jūrų saugumo tarnybos nuotr./Į audrą patekusi A.Mockaus valtis
Australijos jūrų saugumo tarnybos nuotr./Į audrą patekusi A.Mockaus valtis

Vėlų sekmadienio vakarą Lietuvos laiku pranešta, kad A.Mockus buvo išgelbėtas ir plukdomas į krantą. Prie sėkmingos gelbėjimo operacijos prisidėjo ir Lietuvos diplomatai.

Gelbėjimo operacija – „labai rimtas reikalas“

Mūsų šalies ambasadorius Australijoje Darius Degutis 15min atskleidė, kaip vyko ši operacija ir kokia šiuo metu yra A.Mockaus būklė.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą