Nors visą dieną lijo, žygeivių entuziazmas nesumažėjo – savaitgalį Alytų užplūdo net trys tūkstančiai septyni šimtai žygeivių, kurie pasirinko išeiti iš komforto zonos ir visą dieną praleido lietuje grožėdamiesi Alytaus miestu. Penkios skirtingos trasos vedė per vaizdingas apylinkes, kviesdamos iš naujo pažinti miestą ir pasimėgauti rudens spalvomis.
„Eilinį kartą pasitvirtino – kuo prastesnis oras, tuo įsimintinesnis žygis,“ – sakė „TrenkTuro“ įkūrėjai. – „Kalbėdami su Alytaus miesto savivaldybe sužinojome, kad viešbučiai buvo perpildyti, tad dar labiau džiaugiamės galėdami parodyti žygeiviams Lietuvą. Daugelis dalyvių sakė, kad tikrai sugrįš į Alytų – miestą, kuris paliko neišdildomą įspūdį.“
„O kiti šypsojosi ir sakė, kad tai buvo jų smagiausias žygis,“ – pridūrė „TrenkTuro“ įkūrėjai.
Draugystės ir gamtos keliais
Į meilės miestą Alytų šį savaitgalį sugūžėję žygeiviai galėjo rinktis iš penkių trasų – 7, 17, 24, 37 ar net 51 kilometro. Kaip įprasta, daugiausia dalyvių rinkosi vidutinio ilgio maršrutus, šįkart pasakojusius dvi ypatingas istorijas – apie draugystę ir meilę gamtai.
24 kilometrų trasa, pavadinta „Draugystės taku“, buvo įsteigta „LKU kredito unijų grupės“ – ilgamečių „TrenkTuro“ bičiulių, vienijančių 44 kredito unijas ir daugiau kaip šimtą klientų aptarnavimo vietų visoje Lietuvoje. Pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai – juk būtent žygiuose mezgasi pažintys, gimsta draugystės, o kartais ir jausmai, ypač kai žygiuojama meilės mieste.
„Nustebino tai, kad net girdėjome tokių istorijų, kaip viena pora susižadėjo žygio metu“, – pasakojo „TrenkTuro“ įkūrėjai. Tai įrodymas, kad čia vyksta ne tik žygiai – čia kuriamas gyvenimas ir gimsta istorijos.
37 kilometrų maršrutą pristatė dar vieni „TrenkTuro“ partneriai – „Ecoservice“. Ši trasa viliojo įspūdingais Dzūkijos peizažais – piliakalniais, vingiuojančiu Nemunu, laukiniais draustiniais ir ežerais. Tačiau čia svarbūs buvo ne tik vaizdai, bet ir žinutė – meilė gamtai. Partneriai kvietė susimąstyti, kaip kiekvienas gali prisidėti prie gamtos išsaugojimo: pasiimti daugkartinį puodelį, turėti šiukšlių maišelį ar tiesiog elgtis atsakingai. Maži žingsniai, iš kurių prasideda dideli pokyčiai.
Žygiuoti gali visi
Į Alytų susirinko tūkstančiai žygeivių – nuo pirmą kartą į žygį išsiruošusių naujokų iki ištikimų dalyvių, kurie juokavo, kad žygių skaičiaus jau seniai nebegali suskaičiuoti. „Atrodo, kad viską žinai, bet kaskart atrandi ką nors naujo – ir mieste, ir gamtoje, ir savyje,“ – sakė žygio dalyvė Rasa. „Čia svarbiausia ne kilometrai, o gera nuotaika,“ – šypsojosi kitas žygeivis.
Šįkart trasose gausiausiai žygiavo moterys – jų buvo net 63 proc. Tarp jų – ir vyriausia žygeivė, 82 metų dalyvė, sėkmingai įveikusi 24 kilometrų maršrutą. Organizatorių teigimu, tokie rezultatai puikiai parodo, kad žygiuoti gali kiekvienas. Maršrutai suplanuoti taip, kad kiekvienas rastų sau tinkamą kelią – tiek ramiam pasivaikščiojimui, tiek rimtesniam iššūkiui.
Kartu su šeimininkais į trasas leidosi ir keturkojai draugai – jų buvo net du šimtai šešiasdešimt vienas. Vizgančiomis uodegomis, smalsiais žvilgsniais ir gera nuotaika rūpinosi „Dr. Clauder’s“ – jie dovanojo užkandžių, pietų bei pramogų starto vietoje ištikimiausiems bičiuliams.
„Visada kviečiame į žygius leistis kartu su augintiniais – juk jie taip pat šeimos dalis. Norime, kad žygiai būtų patogūs visiems, todėl rūpinamės tiek dalyvių, tiek jų keturkojų gerove. Džiaugiamės matydami, kaip šie renginiai tampa gražia šeimų tradicija,“ – sakė žygio organizatoriai.
Nuotaiką kėlė ne tik kilometrai
Starto zonoje „TrenkTuro“ įkūrėjai, kaip visada, pasirūpino pramogomis. Čia žygeivius pasitiko „Žaliasis taškas“, kvietęs žaisti žaidimus apie rūšiavimą, o LKU kredito unijų grupės palapinėje laukė pinigų mašina. „Perlas Go“ kvietė užsiregistruoti jų programėlėje ir už tai vaišino gardžia „Vero Cafe“ kava. Troškulį viso žygio metu malšino natūralus mineralinis vanduo „Žalia giria“, o „Vero Cafe“ kava šildė ryte ir suteikė jėgų ilgesnes trasas pasirinkusiems žygeiviams. „Vaikų linija“ priminė, kaip svarbu išgirsti vienam kitą, įtraukė žygeivius į smagius žaidimus ir dovanojo prizus.
Žygio metu dalyvių laukė ne tik kilometrai, bet ir daugybė malonių staigmenų pakelėje. Poilsio punktuose žygeivius sušildė „Skanovės“ arbata. Saldžiais užkandžiais pasirūpino „Vilniaus pergalė“, nudžiuginusi į vaikystę grąžinančiais „Nomeda“ saldainiais, o „Gaidelis“ ne tik vaišino pamėgtais mini krekeriais, bet ir kvietė įsiamžinti kartu su animatoriumi.
Poilsio stotelėse dalyvius pasitiko ir daugiau gardžių užkandžių – „Food on Foot“ trikampiai sumuštiniai, „Wasa“ traškūs užkandžiai, o pietų punkte – „Activus“ šilti troškiniai ir baltyminiai batonėliai ir desertas „Ring of joy“ spurgos.
Žygeivius viso renginio metu lydėjo ir „PZU Lietuva gyvybės draudimas“, pasirūpinęs nemokamu draudimu žygio dienai.
Kur toliau
Rudens sezonas šiuo žygiu dar tikrai nesibaigia – žygeivių „TrenkTuras“ laukia ir kituose žygiuose. Artimiausias vyks lapkričio 15-ąją Latvijoje, Uogrės mieste, kur dalyviai bus kviečiami simboliškai paminėti Latvijos nepriklausomybę. Čia parengtos keturios trasos, leisiančios pažinti kaimyninės šalies gamtos grožį ir pajusti, kaip ruduo pamažu užleidžia vietą žiemai.
Po savaitės, lapkričio 22-ąją, žygeiviai rinksis Varėnoje – M.K.Čiurlionio gimtinėje. Ten jų lauks pasivaikščiojimas po Dainavos miškus ir ramus rudens sezono finišas gamtos apsuptyje.






