Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Turkijos viešbučiai nebesutalpina visų norinčiųjų, kainos kyla kas savaitę

Birželį daugumai šalių sušvelninus karantino reikalavimus, šiuo metu Lietuvos kelionių agentūrose vos spėjama suktis parduodant kelialapius. Šis sezonas išsiskiria tuo, kad didelė dalis tautiečių iš karto užsisako po keletą kelionių, vienur ketindami keliauti liepą, kitur – rugpjūtį, ir dar rezervuodami kelialapius vaikų rudens atostogų metu. Kelionių ekspertai dalinasi keliais pastebėjimais, kuo išsiskiria keliavimas šiais metais.
Alanija
Alanija / 123rf.com nuotr.

Vyksta ilsėtis ir darbostogauti, lėktuvų bilietai sparčiai tirpsta

„Iki birželio pradžios kelionių užsakymų kas savaitę po truputį daugėjo, tačiau dar buvo jaučiamas žmonių neužtikrintumas dėl kelionių sąlygų. Kaustė abejonės dėl būtinybės izoliuotis, kiekviena šalis taikė skirtingus karantino reikalavimus, – pasakoja „Kelionių panoramos“ vadovė Kristina Graužinienė.

– Tačiau situacija pasikeitė kone per vieną naktį, kai dauguma turistų pamėgtų šalių paskelbė apie suvaržymų švelnėjimą. Išsiilgę atostogų svetur lietuviai perka po dvi–tris keliones iš karto – matome, kad taip elgtis skatina ir sukauptos atostogų dienos, ir karantino metu sutaupyti pinigai.“

Kelionių ekspertė pastebi, kad smarkiai išaugusią paklausą kaitina ir darbuotojams suteikta galimybė dirbti iš kitų šalių. Įsigiję poilsinę kelionę vienur, darbostogautojai kitam vasaros mėnesiui užsisako kitą kelionę, kurios metu jie galėtų dirbti, o šeimos nariai toliau ilsėtis.

Išsiilgę atostogų svetur lietuviai perka po dvi–tris keliones iš karto.

Tačiau smarkiai išaugusi kelionių paklausa jau atsisuko kitu galu. Nors skrydžių iš Vilniaus vis daugėja, lėktuvų bilietai išgraibstomi dar sparčiau, todėl ilgiau svarstantys keliautojai po kelių dienų už skrydį ta pačia kryptimi priversti mokėti brangiau. Pvz., kelionės kaina į Turkiją nuo birželio vidurio išaugo iki trečdalio, o į Graikiją – pusantro karto.

Turkijos viešbučiai nebesutalpina visų norinčiųjų – kainos kyla

Negana to, kas savaitę kainas kelia ir kurortuose įsikūrę viešbučiai. „Situaciją kaitina ir tai, kad tuo pačiu metu apie leidimą savo piliečiams atostogauti Turkijoje paskelbė ir Rusija. Vienu metu keliones naujai užsirezervavo daugiau kaip 500 tūkstančių rusų turistų, todėl populiariausi viešbučiai naudojasi proga kelti kainas“, – aiškina K.Graužinienė.

Pasak kelionių agentūros vadovės, šiemet finansiškai naudingiau arba įsigyti keliones iš anksto, arba būti pasirengusiems pasinaudoti paskutinės minutės pasiūlymais.

„Dar galima surasti kelionių savaitei į keturių žvaigždučių viešbutį nuo 250 Eur, tačiau tokių pasiūlymų nuolat mažėja, ir tai greičiausiai bus paskutinės minutės pasiūlymas arba poilsis ekonominės klasės viešbutyje. Vien per birželį vidutinės populiariausių kelionių kainos išaugo penktadaliu“, – pastebi K.Graužinienė.

Kas savaitę kainas kelia ir kurortuose įsikūrę viešbučiai.

„Viskas įskaičiuota“ pasikeitė: dabar – saugiau ir sveikiau

Kelionių ekspertė taip pat pastebi, kad lietuvių pamėgti Turkijos kurortai itin daug dėmesio skiria saugumui. Visos viešojo naudojimosi erdvės yra nuolat dezinfekuojamos, personalas griežtai dėvi kaukes. Pasikeitė ir maitinimo būdas. Paslaugų paketu „viskas įskaičiuota“ garsėjantys viešbučiai jau pernai pakeitė aptarnavimo būdą, nebeliko galimybės poilsiautojams patiems krautis maistą į lėkštes.

„Panašu, kad toks aptarnavimo būdas išliks ilgam. Jis yra ne tik higieniškesnis, bet ir sveikesnis – nebematyti keliais aukštais maistu prikrautų lėkščių, gerokai mažiau maisto išmetama, – pasakoja K. Graužiniene. – Ir nors viešbučių svečiai, kaip ir anksčiau, patikusių patiekalų gali prašyti kiek tik geidžia, dabar porcijos ant stalų atrodo kur kas sveikiau.“

Vien per birželį vidutinės populiariausių kelionių kainos išaugo penktadaliu

Be to, pastebi kelionių ekspertė, aukštesnės kategorijos viešbučiai suteikia galimybę maitintis nepriklausomai nuo fiksuotų pusryčių, pietų ir vakarienės valandų – tai leidžia sumažinti žmonių susigrūdimą ir išskaidyti poilsiautojų srautus.

Pasak K.Graužinienės, pernai tautiečiai atostogas daugiausiai praleido Lietuvoje arba kaimyninėse Baltijos šalyse bei Lenkijoje, o šiemet didžiausio populiarumo vėl sulaukė Turkija, Graikijos salos, Kipras, Kroatija, Juodkalnija, Ispanija ir Bulgarija. Nuo šių metų pradžios „Kelionių panorama“ pardavė 1200 kelialapių. Trečdalis birželį nutarusių keliauti poilsiautojų įsigijo bent dvi arba tris keliones. Absoliuti dauguma suaugusių keliautojų, perkančių kelialapius, teigia esantys vakcinuoti – pasiskiepyti juos paskatino noras saugiai keliauti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius