Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Skaudžios nesaugios meilės pasekmės

Lytiškai plintančios ligos (LPL) yra vadinamos ligos, kurios perduodamos vieno asmens kitam lytinių santykių metu. Gydytojai LPL dar vadina šlapimo ir lyties takų ligomis. Taip jos vadinamos dėl to, kad LPL gali pažeisti ir lyties takų, ir šlapimo sistemas, pvz., šlapimo kanalą. Šlapimo ir lyties organų ligos dažniausiai plinta lytinio kontakto metu.
Pora lovoje
Pora lovoje / Vida Press nuotr.
Temos: 1 Ginekologija

Dauguma lytiškai plintančių ligų pagydomos (sifilis, gonorėja, chlamidiozė, kt.), tačiau yra lytiškai plintančių ligų, kurių laiku negydant gali kilti rimtų padarinių sveikatai, tarkime, nevaisingumas, o sergant LPL nėštumo metu, liga galima užkrėsti ir dar negimusį kūdikį. Užsikrėtusi motina gali perduoti infekciją savo vaikui gimdymo metu. Taigi labai svarbu, kad visos LPL būtų gydytojų diagnozuojamos ir kuo greičiau gydomos.

Yra lytiškai plintančių ligų, kurios nepagydomos. Tokiu atveju teisingai parinktas gydymas atitolina ligos pasikartojimą gana ilgam laikui (herpesas, genitalijų karpos, AIDS).

Grėsmė kiekvienam

Užsikrėsti LPL gali kiekvienas lytiškai aktyvus žmogus. Jeigu, mylitės su užsikrėtusiu partneriu, jūs taip pat galite užsikrėsti. Kuo dažniau keičiate partnerius ir santykiaujate be apsauginių priemonių, tuo labiau rizikuojate užsikrėsti patys ir užkrėsti kitus. Tačiau net jei jūsų ir jūsų partnerio santykiai ilgalaikiai, galimybė, kad vienas iš Jūsų pastebės ligos požymius, išlieka.

Taip pat skaitykite: Pienligė ir bakterinė vaginozė: ką derėtų žinoti?

Gali nutikti ir taip, kad jūs, pats to nežinodamas, užkrėtėte partnerį ir ne jūs, bet jis pastebi ligos požymius. Todėl neišsiaiškinę situacijos, nedarykite skubotų išvadų dėl savo partnerio neištikimybės.

Taip gali atsitikti todėl, kad kai kurios infekcijos tūno užsislėpę kūne ir dažnai nesukelia jokių ligos požymių (simptomų) net keletą mėnesių ar ilgiau. Gali būti, kad esate užsikrėtę ankstesnėje sąjungoje ir dar „tebenešiojate” infekciją, nors pats to net neįtariate. Gali nutikti ir taip, kad jūs, pats to nežinodamas, užkrėtėte partnerį ir ne jūs, bet jis pastebi ligos požymius. Todėl neišsiaiškinę situacijos, nedarykite skubotų išvadų dėl savo partnerio neištikimybės.

Užsikrėsti galima, jei jūs turėsite lytinius santykius be apsaugos priemonių su užsikrėtusiais asmenimis. Saugūs lytiniai santykiai bus tuomet, kai abu partneriai bus ištikimi, o saugus lytinis gyvenimas – tai lytiniai santykiai su tuo pačiu sveiku partneriu. Vaginaliniai ir analiniai lytiniai santykiai bus saugesni, naudojant prezervatyvą.

Nesaugūs lytiniai santykiai bus, jei vienas iš partnerių turėjo lytinius santykius su nepažįstamu ar mažai pažįstamu asmeniu, ir jūs nenaudosite prezervatyvo:

  • heteroseksualių lytinių santykių metu (įvedant varpą į makštį);
  • homoseksualių lytinių santykių metu (įvedant varpą į išeinamąją angą);
  • oralinių-genitalinių lytinių santykių metu (liečiant genitalijas burna);
  • AIDS, hepatito B virusais galite užsikrėsti, kai užsikrėtusio asmens kraujas, lyties organų išskyros pateks į jūsų kraują arba naudosite užkrėstas adatas, darydami tatuiruotes.

Kokios jos, tos LPL?

AIDS, herpesas, genitalijų karpos, hepatitas B, sifilis, chlamidiozė ir gonorėja yra pačios svarbiausios lytiškai plintančios ligos. AIDS yra nepagydoma liga, kurią sukelia žmogaus imunodeficito virusas. Sifilis gali sukelti rimtų organizmo pažeidimų. Chlamidijos ir gonokokai gali sukelti nevaisingumą. Herpesas, genitalijų karpos ypač pavojingos, nes jų sukelti pažeidimai kartojasi.

Kitos ligos, tokios kaip trichomonozė, niežai, pedikuliozė mažiau pavojingos sveikatai. AIDS virusas, herpesas, hepatito B virusas, sifilis, chlamidijos ir gonorėja nėštumo, gimdymo metu ar tuoj po gimdymo gali būti perduotos iš užkrėstos motinos naujagimiui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius