Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2022 05 03

Gydytoja išvardijo, kas labiausiai didina „blogojo“ cholesterolio kiekį kraujyje

Cholesterolis – lyg „statybinė“ medžiaga, organizmo ląstelių membranos sudedamoji dalis. Padidėjęs cholesterolio kiekis yra vienas iš pagrindinių aterosklerozės bei širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių. Paplitusi nuomonė, kad padidėjusią cholesterolio koncentraciją gali turėti tik nutukę žmonės, tačiau, kaip portalui manodaktaras.lt sakė „Biofirst“ gydytoja kardiologė Gintarė Muckienė, tai nėra tiesa. Tad ką būtina žinoti apie „gerąjį“ ir „blogąjį“ cholesterolį?
Mergina valgo spurgą
Mergina valgo spurgą / 123RF.com nuotr.

Cholesterolis yra labai svarbus žmogaus organizmui, nes iš jo sintetinamos organizmui svarbios medžiagos, tokios kaip steroidiniai hormonai: androgenai (pvz., testosteronas), estrogenai (pvz., estradiolis – reguliuoja organizmo lytines funkcijas), progesteronai (svarbūs menstruacijų ciklui ir nėštumui), gliukokortikoidai (reguliuoja angliavandenių, baltymų ir riebalų apykaitą, pvz., kortizolis), mineralkortikoidai (audiniuose reguliuoja Na+, K+, Cl– jonų pusiausvyrą, pvz., aldosteronas), taip pat vitaminas D, tulžies rūgštys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius