-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ką reikia žinoti apie alergiją bičių ar kitų vabzdžių įkandimams

Pavasario ir vasaros laikotarpiu atbunda ne tik gamta, bet ir visi gyvi organizmai. Bičių ar kitų vabzdžių įkandimai ne tik sukelia nemalonius pojūčius, tačiau taip pat gali būti pavojingi mūsų sveikatai ar netgi gyvybei. Įprastai simptomai pranyksta maždaug per parą laiko, tačiau pasireiškus alerginei reakcijai, svarbi gali būti kiekviena minutė. Ką reikėtų žinoti apie šias alergijas, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
Bitė
Bitė / Shutterstock nuotr.

Įgėlus bitei, įgėlimo vieta parausta ar patinsta, ima niežtėti odą, taip pat galima pastebėti ir likusį geluonį. Alergiškiems žmonėms tokie įgėlimai sukelia kur kas rimtesnę organizmo reakciją – gali būti sunku kvėpuoti, kamuoja dusulys, nukrenta kraujo spaudimas, gali svaigti galva, pykinti. Tokiu atveju svarbu kaip įmanoma greičiau pašalinti geluonį, tačiau stengtis jo nesuspausti, kadangi tokiu būdu į organizmą pateks dar daugiau nuodų.

„Jau anksčiau su alergija susidūrę žmonės dažniausiai su savimi nešiojasi adrenalino švirkštą ar kitus reikalingus vaistus, tačiau jeigu su alergija vabzdžių įkandimams susiduriama pirmą kartą, reikia nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą, kurioje bus suteikiama būtina medicininė pagalba“, – sako medicinos centro „Estetika odai“ alergologas ir klinikinis imunologas Tomas Slomskis.

Panaši situacija gali nutikti ir įkandus uodams – nors jie dažniausiai nebūna tokie pavojingi, vis dėl to, jeigu labai niežti įkandimo vietą ir žmogus nuolat ją kasosi, atsiranda antrinių infekcinių odos ligų tikimybė. Į organizmą tuomet patenka ligos sukėlėjai, kurie ir sukelia alergines reakcijas, tad šių įkandimų taip pat reikėtų saugotis.

123rf nuotr./Uodai
123rf nuotr./Uodai

Alergija vabzdžiams pasireiškia tik jiems įkandus, tad iš anksto nėra galimybės išsiaiškinti, ar esate alergiškas šių gyvių įkandimams. Vis dėlto, pastebėjus alergijos požymius, nedvejodami kreipkitės į alergologą. Įvertinęs jūsų būklę ir pasireiškiančius simptomus, jis galės nuspręsti, koks alergijos gydymas būtų tinkamiausias, ir tuomet kitam įgėlimui būsite pasiruošę iš anksto.

Alergijos bičių ir kitų vabzdžių įkandimams – gana dažnas reiškinys, tačiau siekiant išvengti susidūrimo su šiais gyviais, vertėtų vengti vietų, kuriose jie dažniausiai sutinkami. Tai gali būti žydinčios pievos, gėlynai, medžiai, taip pat – ant žemės nukritę vaisiai.

Siūlomi ir įvairūs preparatai, kurie taip pat gali padėti apsisaugoti nuo uodų ar kitų vabzdžių įkandimų. Ginantis nereikėtų vabzdžių vaikyti, nes tuomet jie gali įgelti ne vieną kartą ir tokiu būdu į organizmą pateks dar didesnė nuodų dozė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius