Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Muzika iš tikrųjų gydo! Klausykitės garsiai ir ne vieni

Pagerėjęs seksualinis gyvenimas, dažnesni meilės prisipažinimai, geresnė nuotaika, daugiau energijos, mažesnis fizinis atstumas tarp šeimos narių, daugiau įkvėpimo – tai tik keli teigiami garsios muzikos aspektai. Ką dar gero atskleidė tyrimo apie muzikos klausymą namie duomenys?
Pora šoka
Pora šoka / Vida Press nuotr.
Temos: 2 Muzika Apple Watch

„Apple Music“ ir „Sonos“ gruodžio pabaigoje ir sausį inicijavo tyrimą „Music Makes it Home“, kuriame dalyvavo 30 000 žmonių iš JAV, Vokietijos, Kanados, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir Australijos. Respondentai buvo paprašyti savaitę visu garsu klausytis jiems patinkančios muzikos – tada, kai tik to norėsis. Tyrėjai, naudodamiesi išmaniaisiais laikrodžiais ir telefonais, matavo jų kraujospūdį, širdies ritmą, judėjimą (žingsnius) ir net sudegintas kalorijas.

Buvo siekiama išsiaiškinti ne tik apie muzikos poveikį sveikatai ar nuotaikai, bet ir kaip garsi muzika veikia, jei jos namie klausosi ne vienas, o daugiau žmonių. Būdami labai jauni, muzikos klausomės visada ir visur, kuo garsiau – tuo geriau. Su amžiumi svarba klausytis garsios muzikos išnyksta, o, pasirodo, veltui.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Meilė ir kiti reikalai

Paaiškėjo, kad muzika turi didelį poveikį meilės srityje: tyrimo dalyviai mylėjosi 66 proc. dažniau, nei prieš tai, kai neklausė garsios muzikos namie ir tiek, kiek jiems norėjosi. Tiesa, ketvirtadalis prisipažino, kad jei reikėtų rinktis, seksą iškeistų į gerą muziką. 24 proc. dažniau sakė meilės prisipažinimus, nes prisiklausė jų dainose, o dar perpus daugiau jų sakė „aš tave myliu“ skambant romantiškai muzikai.

Negana to, apklaustieji papasakojo, kad tie, kurie užleidžia tiriamiesiems patinkančios muzikos, atrodo labai patrauklūs. Netgi fizinis atstumas tarp namų ūkio gyventojų (buvo apklausiamos ir šeimos, ir poros, ir kambariokai, ir t. t.) sumažėjo 12 proc.

VIDEO: Someone Like You – Adele

Laimė ir artumas

Klausantis muzikos dažniau spontaniškai apsikabinama. Skatinama empatija, žmonės jaučiasi artimesni vieni kitiems.

Kai gera muzika groja garsiai, žmonės namie šoka, dainuoja ir juokiasi. Tai tikriausiai nenustebino nieko. Tačiau paaiškėjo, kad klausantis muzikos įvyksta daugiau – pavyzdžiui, dažniau spontaniškai apsikabinama.

Klausantis muzikos skatinama empatija, žmonės jaučiasi artimesni vieni kitiems. Tie, kurie klausė muzikos namie ne po vieną, per savaitę kartu praleido daugiau laiko – vidutiniškai 3 valandomis ir 13 minučių!

Vida Press nuotr./Muzika
Vida Press nuotr.

11 proc. tyrimo dalyvių prisipažino tapę laimingesni – ir taip jautėsi ne tik klausydami muzikos, bet ir kalbant apskritai apie gyvenimą ir jo vertinimą. Ketvirtadalis jautėsi įkvėpti ir mažiau irzlūs, 22 proc. pasijuto patrauklūs, 19 proc. – entuziastingai nusiteikę.

83-ims procentams žmonių buvo lengviau atlikti nuobodžius namų ruošos darbus, kai jie garsiai klausėsi geros muzikos. Ji padėjo ir daugiau judėti, tiesa, vos 2–3 procentais.

Žodžiu, gal mažiau žodžių, daugiau – muzikos!

VIDEO: Daft Punk - Get Lucky (Official Audio) ft. Pharrell Williams, Nile Rodgers

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius