Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Tomas Gudėnas: parkūras – kai perlipi per baimes ir šoki virš iššūkių

Gimnastika, lengvoji atletika, kovos menai, visa tai sujungus gauname išskirtinį judėjimo meną – parkūrą, kuris atsirado Prancūzijoje ir išplito. Jau senokai atkeliavęs į Lietuvą tampa jaunų žmonių gyvenimo būdu. Apie laisvę ir judėjimo menus kalbuosi su patyrusiu parkūrininku Tomu Gudėnu.
Tomas Gudėnas
Tomas Gudėnas / Fotomisija.lt nuotr.
Temos: 2 Baimė Parkūras

– Papasakok trumpai apie save. Kuo gyveni ir domiesi? 

– Beveik visi mano pomėgiai yra mano laisvalaikis, o mano darbas yra pomėgiai. Mėgstu daryti tai, kas man patinka – keliauti, skaityti, išbandyti skirtingus menus. Visą laiką ieškant geresniojo „aš“ ir sąžiningai bendraujant su pasauliu bei puoselėjant gamtą. Šiuo metu daugiausia domiuosi cirku, kinu, šokiu bei teatru. Kasdien stengiuosi išmokti kažko. kas priartintų prie svajonės išsipildymo. Svajonės – kurti, būti laisvu ir taip nugyventi gražų gyvenimą...

– Kas tau yra parkūras?

 – Man parkūras – dvasinė ekstremalaus meno disciplina. Kai pradedi nuo tikslų ir svajonių, tada perlipi per baimes, sutinki drąsą, ryžtą ir pasitikėjimą savimi. Šoki virš iššūkių ir užlipęs į aukščiausią pastatą mieste grožiesi didinga ramybės panorama. Tai tik metafora to ką žmogus patiria kai užsiima parkūru. Jei kalbant paprastai, užsiimdamas šia disciplina mokaisi judėti aplinkoje. Bėgi, lipi, šokinėji, kasdien sustiprini savo laisvę būti laisvam. Išeini iš „tavo“ miesto plano „tavo“ judėjimui. Turėklai, sienos ir kiti miesto objektai tampa scena žaisti ir kurti dar neatrastą turistinį maršrutą, naudojant tik savo kūno galimybes.

– Kaip ir kada tavo gyvenime atsirado parkūras?

– Judėti, tyrinėti, ir atrasti save skirtinguose išbandymuose mėgau nuo vaikystės. O apie parkūrą sužinojau prieš 8 metus pamatęs dokumentinį filmą apie neįprastai Londono stogais judančius vyrus. Pagautas įspūdžio jau kitą dieną bėgiojau ant garažų Fabijoniškėse. Dar po metų  prasidėjo pirmieji interviu, filmavimai bei pasirodymai. 

– Koks Vilniuje yra parkūras ?

– Parkūras sostinėje jau gan populiarus, nebetenka taip dažnai aiškinti apie savo poelgių reikšmę nustebusiems praeiviams, parkūrą daugelis matė vaizdo klipuose, filmuose, ar renginiuose. 

Vilniuje yra bent kelios dešimtys aukštą lygi šioje disciplinoje pasiekusių žmonių. Jie dažnai parkūru užsiima, kaip malonia ir sveika laisvalaikio praleidimo forma. Filmuoja filmukus su savo pasiekimais, bendrauja tarpusavyje. Kiek anksčiau aktyviai reiškėsi „Vilnius Tracers“ komanda, tačiau šiu metu ji nebeaktyvi, jos nariai jos padedami parkūro įveikė savo kliūtis ir surado tikruosius pašaukimus. Šiuo metu treniruotes organizuoja ir aktyviai parkūro scenoje dalyvauja komanda  „Mamgrow“.

– Kaip tavo gyvenime atsirado Naujasis cirkas?

– Jau buvau bandęs daug skirtingų ekstremalių ir tradicinių sporto šakų. Dirbau kaskadininku bei parkūro treneriu. Išmokau, žongliruot, vaikščioti lynu.

Naujasis cirkas man tapo erdve kurioje galėjau daryti ne tik triukus savo kūnu, bet ir pasakoti istoriją. Iškeliavau į Barseloną ir ten kelis mėnesius neformaliai studijavau neformalią gatvės artisto specialybę. Iškart po to Maroke teko savanoriauti, mokant vaikus cirko meno.

O daugiau apie naujas judėjimo stiliaus madas, kvapą gniaužiančius triukus, galėsite išgirsti ir pamatyti muzikos ir veiklų festivalyje JUDESY, kuris jau vasario 23 d., Kablyje (Kauno g. 5, Vilnius)

Daugiau apie festivalį ir jo dalyvius: https://www.facebook.com/festivalisjudesy 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Reklama
Top 5 „Dreame“ dulkių siurbliai 2024
Užsisakykite 15min naujienlaiškius