2013-03-18 13:56

Krokuvoje atidarytas Garsų muziejus

Nacionalinis Lenkijos muziejus turi naują padalinį – Garsų muziejų. Jo sumanytojai teigia, kad garsais tiesiog „prikeliami užmigę“ taikomojo meno eksponatai.
Garsų muziejus
Garsų muziejus / Kadras iš vaizdo reportažo

„Iš pradžių galvojome sukurti tik parodos garso takelį“, –  Lenkijos radijui sako menininkas ir muzikantas Krzysztofas Topolskis.

Pasak jo, daugelis Nacioanlinio Lenkijos muziejaus Taikomojo meno galerijos (būtent šios galerijos padalinys ir yra Garsų muziejus) eksponatų „miega“, o garsai – juos „pažadina ir prikelia naujam gyvenimui“.

VIDEO: Garsų muziejuje

arsų muziejaus eksponatus – pavyzdžiui senovinio sidabrinio šaukšto skambesį valgant sriubą – galima išgirsti per išmanųjį telefoną, kurį lankytojams suteikia Taikomojo meno galerija. Lankytojai taip pat gali ir atsisiųsti specialią Garsų muziejaus programėlę, tad muziejaus eksponatų gali klausyti iš esmės bet kur.

Projekto koordinatorė Anna Borejczuk tiki, kad Garsų muziejus pritrauks naujų lankytojų. Beje, ir patys lankytojai gali Garsų muziejui teikti eksponatus – tereikia įrašyti vieną ar kitą garsą ir jį įkelti į muziejaus tinklalapį.   

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą