2008-08-26 11:27

Rugsėjį kinuose – Kanų kino festivalio prizininkai

2007 m. jubiliejiniame 60-ajame Kanų kino festivalyje už geriausią scenarijų apdovanotas režisieriaus Fatih Akin kino filmas „The Edge of Heaven“ – „Iš kitos pusės“ – rugsėjo 5 d. pristatomas ir „Forum Cinemas“ žiūrovams.
Filmas „Iš kitos pusės“
Filmas „Iš kitos pusės“ / „Forum Cinemas“ nuotr.

Našliu likusio turko Ali sūnui, jaunam Vokietijos universiteto profesoriui Nejat, labai nepatinka naujoji tėvo draugė – prostitutė Yeter. Tačiau jo nuomonė apie moterį pasikeičia, kai jis sužino, jog ši siunčia pinigus į Turkiją, kad jos dukra galėtų susimokėti už studijas universitete... Netikėta Yeter mirtis atitolina sūnų ir tėvą. Nejat keliauja į Stambulą, norėdamas surasti Yeter dukrą Ayten. Pasirodo, jog Ayten yra politinė aktyvistė, radikalų lyderė, nuo Turkijos policijos persekiojimo pabėgusi į Vokietiją.

Čia ji susipažįsta su jauna moterimi Lotte, kuri, dideliam savo konservatyvios motinos Susanne susirūpinimui, pakviečia pabėgėlę į savo namus. Vis tik netrukus Ayten yra suimama, jai atsakoma politinio prieglobsčio – mergina deportuojama į Turkiją ir ten įkalinama. Lotte leidžiasi paskui, bandydama įgyvendinti beveik beviltišką misiją – išlaisvinti Ayten... Likimas ją suveda su Nejat. Tuo pat metu dėl įvairių priežasčių į Stambulą atvyksta Ali ir Susanne.

Tai daugialypis filmas apie asmenybės krizę, vienišų žmonių gyvenimus globalizacijos persmelktame pasaulyje, kartų santykius, praradimus ir atradimus, lemtingus atsitiktinumus ir aplinkybių sutapimus.

Filmo režisierius Fatih Akina – Vokietijoje gimęs išeivių iš Turkijos palikuonis, sukilęs prieš musulmonišką auklėjimą ir dėl to palikęs tėvų namus, kinu domėjosi nuo vaikystės – iš pradžių iki išnaktų žiūrėdamas vaizdo įrašus. Būdamas 30-ies, jis jau buvo sukūręs tris pilnametražius filmus. Sektinu pavyzdžiu Fatih Akina įvardija Martin Scorsese – ne tik dėl savo filmų, bet ir kaip žmogaus ir asmenybės apskritai. Pats jis tuo tarpu atkakliai kratosi „emigrantų kino“ etiketės: „Man labai nepatinka apibūdinimas „emigrantų kinas“. Manau, tai geriau yra paaiškinama kaip globalizacija. Tai – dialogas tarp kontinentų“, m – sako Fatih Akina.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą