Liepos 29-30 dienomis Klaipėdoje vyksianti „Jūros šventė“ kvies lietuvius džiaugtis, jog Lietuva – jūrinė valstybė ir kartu susipažinti su unikaliomis kitų šalių muzikos, šokio, amatų tradicijomis.
Vienu ryškiausių šių metų „Jūros šventės“ atradimų festivalio svečiams gali
tapti Gruzijos Adžarijos regiono pasididžiavimas – akademinis dainų ir šokių ansamblis, pavadintas Melitono Kukhianidzės garbei. Ansamblis įkurtas dar 1921 m., o 2014 m. jam suteiktas ypatingas Akademinio Gruzijos ansamblio statusas.
„2016-ieji ansambliui ypatingi – jis švenčia 95-ąsias veiklos metines, todėl visi ansamblio nariai aktyviai ruošiasi šia proga pasirodyti „Jūros šventės“ metu. Labai laukiame susitikimo su Lietuvos žmonėmis, nes mūsų tautų santykiai jau nuo senų laikų yra ypač šilti ir galiu patikinti, kad visada labai laukiame pasirodymų Lietuvoje“, – sakė ansamblio atstovas.
Gruzijos Adžarijos regiono kultūros dienos šiemet jau vyko gegužės mėn. Vilniuje, tada čia taip pat lankėsi šio regiono šokių ir polifoninio giedojimo kolektyvas, sulaukęs itin šilto vilniečių sutikimo. Koncerto akimirkas galite pamatyti čia.
Tuo tarpu Melitono Kukhianidzės dainų ir šokių ansamblis jau šį penktadienį, liepos 29 d. 15 val. surengs pirmą koncertą „Jūros šventės“ Turizmo gatvėje, Bažnyčių g. 4, o nuo 18 val. žygiuos nuotaikingoje šventės eisenoje su kitais festivalio dalyviais.
Pagrindinis Melitono Kukhianidzės dainų ir šokių ansamblio pasirodymas –
koncertas įvyks liepos 30d., šeštadienį, 19 val. „Jūros šventės“ Šokių aikštės scenoje Atgimimo aikštėje.
Šio unikalaus Gruzijos Adžarijos regiono ansamblio sėkmės paslaptis – sugebėjimas profesionaliai derinti bei atlikti liaudies dainas ir šokius; būdami ypatingai gabūs, atlikėjai sugeba puikiai pristatyti Gruzijos etnografinę kultūrą.
Narių jausmingumas, kovingumas ir šventinė nuotaika žiūrovui sukelia susižavėjimą ir nepamirštamus įspūdžius, stebint įvairių Gruzijos regionų dainų ir šokių atlikimą. Sceninį vaizdą puikiai papildo įspūdingi kostiumai. Būtent dėl viso to ansamblis yra daugelio festivalių dalyvis ir laimėtojas.
Koncertų metu polifoninį vyrų choro dainavimą keis karingi, grakštūs, spalvingi įvairias gruzinų tautos gyvavimo tradicijas ir svarbiausius įvykius atspindintys šokiai: meilės ir džiaugsmo persmelkiantis Acharuli šokis, karo šokis Khorumi, atskleidžiantis karingą gruzinų prigimtį ir vaizduojantis pasiaukojančią karių kovą vardan taikos, vestuvių tradicijas perteikiantis Kartuli šokis, kuriame vyras rodo atsidavimą ir pagarbą moteriai grakščiame šokyje nė karto nepaliesdamas būsimosios nuotakos.
Visi šio Gruzijos Adžarijos regiono ansamblio nariai – profesionalūs šokėjai ir muzikantai. 1994 m. Gruzijoje pradėjo kurtis vaikų choreografijos grupės. Pastebėjęs potencialą, jau 2012 m. pats ansamblis įkūrė paruošiamąsias vaikų šokių, liaudies dainininkų ir muzikos instrumentų grupes. Šios iškart pradėjo dalyvauti tarptautiniuose festivaliuose tiek savo šalyje, tiek svetur.
Per visus egzistavimo metus ansamblis yra aplankęs Daniją, Vokietiją, Belgiją, Ispaniją, Italiją, Lenkiją, Bulgariją, Baltarusiją, Latviją, Lietuvą, Moldovą, Estiją, Ukrainą, Rusiją, Iraną, Kanarų salas, Kiprą, Egiptą, Siriją, Turkiją, Sudaną, JAV ir t.t.
Daugiau apie ansamblį, kuris jau šį penktadienį ir šeštadienį koncertuos „Jūros šventėje“, galite sužinoti čia.






