-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kauno menininkų namai švenčia 49–ąjį gimtadienį ir kviečia į renginius

Sekmadienį Kauno menininkų namams (KMN) sukanka 49-eri. Šįmet minėdami gimtadienį karantine ir negalėdami priimti lankytojų, KMN kviečia į dvi savaites trunkančią virtualių renginių seriją. Renginiai apims architektūrą, kiną, muziką, bendruomenių kūrimą, kultūros stebėseną, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Kauno menininkų namai
Kauno menininkų namai (KMN) / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Garsinė kelionė po architektūrą

Trečiadienį 18 val. įvyks audialinės architektūros albumo „ECHOtektūra“ pristatymas. Virtualiame susitikime dalyvaus architektė Rasa Chmieliauskaitė, kompozitorius, garso menininkas ir garsinių simuliacijų autorius Arnas Mikalkėnas bei projekto metodologijos autorius Justinas Kalinauskas.

KMN nuotr./ECHOtektūra
KMN nuotr./ECHOtektūra

Renginio metu bus pristatytas ne tik pats projektas, bet ir albumo sukūrimo procesas: nuo binaurinio pastatų garsinio fiksavimo iki garsinės-erdvinės simuliacijos virtualioje aplinkoje kūrimo, garsinėje terpėje steigiant naujas erdvės pažinimo patirtis.

Rengiant albumą buvo įrašinėjama penkių pasirinktų pastatų aplinka (IX forto muziejus, Pažaislio vienuolyno bažnyčia, KTU Tyrimų laboratorija, M.Žilinsko galerija ir Perkūno namas), siekiant užfiksuoti jų akustines savybes bei kontrastus.

Kartu su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) bendruomene sukurtas unikalus meninis audialinės architektūros albumas „ECHOtektūra“ bus visiems prieinamas nemokamas įrankis, kuris bus paviešintas internete renginio dieną, ir kuris leis paprastu ir veiksmingu būdu erdviškai patirti architektūros kūrinius nekeliant kojos iš namų. Audio kūriniai yra pritaikyti aklųjų ir silpnaregių bendruomenei, tačiau labai rekomenduojami ir matantiesiems.

Bendruomenių problematika karantine

Ketvirtadienį 19 val. KMN skaityklos ciklo „Nemigos salonas“ renginyje įvyks diskusija apie mažesnių bendruomenių formavimosi ir steigimosi ypatumus ir reikšmę karantino laikotarpiu. Kaip mes apibrėžiame bendruomenes? Kokio bendrumo jausmo vedini mes jas kuriame? Kaip karantino laikotarpiu veikia bendruomenės? Kokią pagalbą ir paramą gali pasiūlyti bendruomenių nariai vieni kitiems?

Diskusijoje dalyvaus viena iš tiklalaidės „Nara“ autorių Martyna Šulskutė ir visuomenininkė Vika Matuzaitė. Martyna yra dokumentinių garso pasakojimų prodiuserė ir redaktorė, taip pat fotografė. Ji yra baigusi socialinės antropologijos magistrantūros studijas VDU universitete.

Vika Matuzaitė – visuomenininkė, praktikė, naviguojanti kūrybines ir edukacines erdves, daugiausiai dirbanti su socialinėmis temomis (žmogaus teisės, socialinis teisingumas, aktyvizmas).

Pažintis su avangardinio džiazo pradininku

KMN ir platformos „Kitas Kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ taip pat persikels į virtualią erdvę – „Kino fondo“ platformą, kurioje iki lapkričio 29 dienos bus rodomas filmas „Milford Graves Full Mantis“ (rež. Jake Meginsky, Neil Young, 2018).

„Milford Graves Full Mantis“ – tai žymaus perkusininko ir impozantiško menininko Milfordo Graveso portretas, tyrinėjantis jo kaleidoskopinį kūrybiškumą ir nenumaldomą smalsumą. Gravesas koncertuoja tarptautiniu mastu nuo 1964-ųjų tiek kaip solistas, tiek su ansambliais ir tokiomis legendomis kaip Albertas Ayleris, Giuseppis Loganas ir Sonnyʼis Sharrockas. Jis daugelio laikomas avangardinio džiazo pradininku ir išlieka viena įtakingiausių gyvų figūrų džiazo evoliucijoje.

KMN nuotr./„Milford Graves Full Mantis“
KMN nuotr./„Milford Graves Full Mantis“

Savo forma išsiskiriančiame filme Gravesas pasakoja apie atradimus, sunkumus ir išgyvenimą, apmąsto „svingo“ esmę, aktyvuoja elektroninius stetoskopus savo rūsio laboratorijoje, kad apdorotų savo širdies garsą, ir keliauja į Japoniją, kur koncertuoja autizmo spektro sutrikimą turinčių vaikų mokykloje, įkvėpdamas moksleivių būrį spontaniškos kolektyvinės energijos demonstracijai.

Kultūros stebėsena: iššūkiai ir galimybės

Gruodžio 2 d. 15 val. KMN Kultūros infocentro pakvies į virtualią pristatymų sesiją ir diskusiją, siekiančią aptarti kultūros stebėsenos ir analizės procesus. Renginyje dalyvaus šioje srityje aktyviai dirbantys specialistai: Kristina Mažeikaitė, Povilas Mintautas, Anastasija Dichtiar, Rūta Stepanovaitė ir Tadas Šarūnas. Renginio moderatorius – Matas Drukteinis.

KMN nuotr./Kultūros stebėsena: iššūkiai ir galimybės
KMN nuotr./Kultūros stebėsena: iššūkiai ir galimybės

Kodėl kaupti ir analizuoti kultūros lauko duomenis yra svarbu ir pačioms organizacijoms, ir atskiriems sektoriams ar miestams bei visos šalies mastu?

Diskusijoje bus aiškinamasi ne tik duomenų rinkimo, stebėsenos bei analizės problemas, jų priežastis, bet taip pat aptariamos ir naujausias tendencijas šioje srityje. Taip pat kartu ieškoma atsakymo, kokiomis kryptimis kultūros statistika ir tyrimai turėtų būti vystomi toliau, kur jie gali būti panaudoti ir kokius sektoriaus iššūkius gali padėti spręsti efektyviau.

Draugams – gimtadieninė staigmena

Nors šįmet gimtadienis švenčiamas virtualiai – daugelį planų atidedant jubiliejiniams metams, KMN kolektyvas nori padėkoti visiems savo draugams: sekėjams, dalyvaujantiems renginiuose ir bendradarbiaujantiems įvairiuose projektuose, bei įteikti jiems 100 vienetų dovanų. Jų turinys bus atskleistas penktadienį KMN socialiniuose tinkluose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius