Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Kultūros sostinė 2017: Klaipėdoje perėjos virs klavišais, autobusuose skambės istorijos

Klaipėdiečiai jau įnikę į darbus ir ruošiasi 2017 metams, kuomet uostamiestis, su šūkiu „Klaipėda – neužšąlantis kultūros uostas“, taps Lietuvos kultūros sostine. Idėjos jau sklando – stotelėse keleivių lauks knygos, perėjos virs tarsi muzikuojančiais klavišais, autobusuose aidės pasakojimai apie miestą. Organizatoriai žada aibę renginių ir pajutimą, jog kultūra slypi kiekvienoje miesto kertelėje.
Klaipėdos simbolis „Meridianas“
Klaipėda 2017 metais taps Lietuvos kultūros sostine. / Lauros Sėlenienės nuotr.

Trečiadienį Klaipėdoje pirmą kartą viešai pristatyta programa, su kuria uostamiestis laimėjo konkursą 2017 metais pasipuošti kultūros sostinės titulu. Organizatoriai atskleidė, kokie projektai planuojami, kokia bus viso renginio struktūra, kartu kvietė visuomenę įsitraukti prie ypatingos programos formavimo.

J.Andriejauskaitės nuotr./Kultūros skyriaus vedėja G.Giedraitytė rankose laiko juvelyro Vido Bizausko sukurtas kaukes. Jau šį vakarą už reikšmingiausią teatrinį metų įvykį jos atiteks trims teatralams. Kiekvienos kaukės vertė – apie 2000 lt.
J.Andriejauskaitės nuotr./Goda Giedraitytė

Pasak įstaigos „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovės Godos Giedraitytės, labiausiai norėtųsi, jog bendruomenė pasidalintų inovatyviais projektais, idėjomis ir taptų kultūros sostinės tikrais bendražygiais.

„Labiausiai norėtųsi, kad kiekvienas klaipėdietis pajustų, kad gyvena labai gerame ir kultūriškai labai aktyviame, neužšąlančiame uoste. Tikrai norėtųsi, kad kiekvienas atrastų kultūros bent krislą tais metais ir kasdien, ar dalyvaudami specialiuose projektuose, ar eidami gatve, susidurdami su meniniais projektais, kaip, pavyzdžiui, knyga autobusų stotelėje, ir suprastų, kad kultūra mus supa kiekvieną dieną ir kiekvienas galime prisidėti ir kurti“, – sakė G.Giedraitytė.

Visas kultūros sostinės projektas suskirstytas į penkias kūrybines platformas – pirmoji skirta istorinės atminties projektams, antroji – klasikinių menų pristatymui, trečioji – jūrinės kultūros aktualizavimui, ketvirtoji – šiuolaikiniams menams, o penktoji – bendruomenės projektams.

Biblioteka ruošia „Stop knyga“ socialinę akciją, kurios metu stotelėse pastatys lentynas knygoms, kad viešajame transporte būtų galima pasiskaityti, – idėjas pristatė K.Paškevičienė.

„Kiekvienos platformos struktūrą sudaro keli švyturiniai renginiai. Kai kurie jau žinomi, kaip klasikinės muzikos tarptautinis projektas „Violončelės forumas“, planuojamas 2017-iais, jį įgyvendins Klaipėdos koncertų salė, taip pat tarptautinė regata „The Tall Ship Races“. Forumas „Common sea – common culture“ kvies kurti tarptautinę bendradarbiavimo programą ir patvirtinti gaires tarp visų Baltijos šalių regiono miestų.

Į kūrybinę platformą įeina socialinės akcijos. Biblioteka ruošia „Stop knyga“ socialinę akciją, kurios metu stotelėse pastatys lentynas knygoms, kad viešajame transporte būtų galima pasiskaityti.

„Istorija veža“ socialinė akcija, kurios metu autobusuose bus galima išgirsti įdomių faktų apie Klaipėdos istoriją, perėjos arba kelio ženklai pavirs į tam tikrus meninius objektus, tarsi nuoroda kaip žengti su kultūra“, – pasakojo Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Karolina Paškevičienė.

Jūrinei kultūrai pristatyti vyks visi tradiciniai renginiai – laivų paradas, Danės flotilė, tarptautinė regata. Be to, 2017 metais po rekonstrukcijos atsidarys Jūrų muziejus.

Kultūrinės įstaigos, organizacijos ir tiesiog miestiečiai kviečiami teikti savo idėjas ir prisidėti kuriant unikalius kultūrinius metus uostamiestyje. Projektų teikimo terminai bus paskelbti Klaipėdos savivaldybės internetiniame puslapyje.

Gims miestiečio kortelė

2017 metais klaipėdiečiams planuojama pasiūlyti naujovę – miestiečio kortelę, kuri būtų kupina įvairių paslaugų. Tikimasi, kad pavyks įgyvendinti idėją papildomomis funkcijomis praturtinti miesto viešojo transporto elektroninį bilietą. Kortelės turėtojas galėtų naudotis įvairiomis nuolaidomis.

„Pavyzdžiui, viena iš galimybių, atvykus į kultūros įstaigą, tarkime, į Koncertų salę, mokamo parkingo metu, jei turi bilietą į koncertą – parkingas tau nekainuoja. Tai vienas variantų paskatinti žmones lankyti kultūrines įstaigas. Labai rimtai esame nusiteikę tokią kortelę išvystyti“, – užsiminė kūrybos vadovė G.Giedraitytė.

Manoma, kad nuolaidas netruktų pasiūlyti ir verslininkai – patiekalams kavinėse ar tam tikroms paslaugoms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius