Suomiai antrąkart iš eilės nugalėjo žmonų nešimo čempionate (nuotraukos)

Suomiai antrus metus iš eilės iškovojo pergalę kasmetiniame Pasauliniame žmonų nešimo čempionate, kuris rengiamas Sonkajervio mieste centrinėje Suomijoje, šeštadienį pranešė organizatoriai.
Nugalėtojai Taisto Miettinenas ir Kristiina Haapalainen
Nugalėtojai Taisto Miettinenas ir Kristiina Haapalainen / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Suomiai Suomija

Taisto Miettinenas, kuris gynė pernai iškovotą čempiono titulą, 250 metrų trasą su dviem barjerais ir baseinu įveikė per 1 min. 4 sekundes, ant nugaros nešdamas Kristiiną Haapalainen.

Nugalėtojų pora 0,4 sekundės aplenkė estus Alaną Voogle ir Kristi Viltroop, kurie pernai taip pat iškovojo sidabrą.

45 metų T.Miettinenas, šiaip dirbantis privačiu advokatu, dešimt metų dalyvavo žmonų nešimo čempionatuose, kol pernai iškovojo auksą ir nutraukė 11 metų trukusį estų dominavimą.

Jis sakė telefonu naujienų agentūrai AFP, kad nepagerino pernai pasiekto savo asmeninio rekordo (62 sek.), nes šiemet trasoje buvo įrengtas didesnis baseinas.

„Man patinka varžytis ir nugalėti. Daug treniravomės, tačiau rungtynės nebuvo tokios lengvos kaip pernai, nes baseinas buvo didesnis“, – aiškino T.Miettinenas, kuris taip pat yra pasiekęs gerų rezultatų kitose sporto rungtyse.

T.Miettinenas, kuris jau ketverius pastaruosius metus šiuose čempionatuose dalyvavo kartu su savo drauge K.Haapanen, pripažino, kad „žmoną“ nešti patogiausia vadinamuoju estišku stiliumi.

„Tai reiškia, kad ji užsikabina (ant bėgiko) aukštyn kojomis“, – nurodė jis.

Bronzą šiemet laimėjo kita suomių pora – Ilpo Haalisto ir Satu Juurinen.

Linksmi žmonų nešimo čempionatai, kurie vyksta jau 15 metų, visame pasaulyje išgarsino Sonkajervio miestelį, esantį už maždaug 490 kilometrų į šiaurę nuo Helsinkio.

Šiemet šiose rungtynėse dalyvavo 51 komanda iš 13 šalių, tarp jų Australijos, Jungtinių Valstijų ir Jungtinių Arabų Emyratų. Jas stebėjo apie 4 tūkst. žiūrovų.

Šias varžybas įkvėpė legenda apie vietos miškuose gyvenusį plėšiką Herkką Rosvo-Ronkaineną, kuris iš kaimų esą vogdavo ne vien maistą, bet ir moteris.