Baltijos jūros vanduo pradėjo žydėti.
Tai reiškia,
kad vanduo tapo žalias ir nešvarus.
Jūros vanduo žydi dėl taršos.
Į vandenį patenka daug nešvarumų
iš žmonių namų, gamyklų ir nuotekų.
Nuotekos yra panaudotas
nešvarus vanduo
Šios medžiagos veikia kaip trąšos.
Todėl jūroje greitai dauginasi dumbliai.
Būtent dumbliai nudažo vandenį žaliai.
Prie šios problemos prisideda ir klimato kaita.
Baltijos jūra labai greitai šyla.
Šiltame vandenyje dumbliai
dauginasi dar greičiau.
Mokslininkai sako,
kad ateityje jūros vanduo
žydės dar dažniau.
Žydintis vanduo labai kenkia gamtai.
Dumbliai pūva ir lieka jūros dugne.
Ten pūvantys dumbliai
sunaudoja visą deguonį.
O be deguonies nebegali gyventi žuvys
ir kiti vandens gyvūnai.
Pakitęs vanduo keičia
ir poilsiautojų planus.
Vieni žmonės nešvaraus vandens nebijo
ir toliau jūroje maudosi.
Kiti poilsiautojai į jūrą lipti atsisako.
Jie saugo savo sveikatą
ir bijo,
kad nešvarus vanduo pakenks odai.
Mokslininkai pataria nesimaudyti,
kai vanduo žydi.
Šis tekstas parašytas
lengvai suprantama kalba.
Daugiau naujienų lengvai suprantama kalba
rasite rubrikoje „15min Lengvai“.
