Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Asai. „Aro“ išminuotojas: jeigu nejaustų baimės, išminuotojas turėtų mesti darbą

Filmuose juos matome kaip drąsuolius su replėmis, karpančius žalius ar geltonus laidelius, įnirtingai atbuline seka tiksint elektroninio laikrodžio sekundėms. Arba lyg meškiukus, įsispraudusius į vatinius kostiumus, rakinėjančius bombą, kol stebuklingai pavyksta ją nukenksminti ir išgelbėti pasaulį. Tačiau realybėje išminuotojų darbas – ne toks lengvas, nors ne ką mažiau pavojingas ir civilių akims matomas tik išskirtiniais atvejais.
Antiteroristinės rinktinės „Aras“ išminuotojai
Antiteroristinės rinktinės „Aras“ išminuotojai / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Beveik 30 metų išminuotoju dirbantis „Aro“ pareigūnas Tomas (vardas redakcijai žinomas – aut. past.) sako, kad žmogus, niekada nematęs, kas lieka po sprogimo, nesupras sprogmenų pavojaus taip, kaip kasdien su tuo susiduriantys profesionalai. Paneigęs gandus, kad „Aro“ pareigūnų artimieji nežino, kuo jie užsiima, vyras ragina pagalvoti apie išminuotojo darbą, mat šios profesijos žmonių Lietuvoje labai trūksta ir nuolat ieškoma naujų darbuotojų.

Apie tai, kodėl negalima namie laikyti sprogmenų imitacijų, kaip atpažįstami savadarbiai sprogmenys, apie ką mums meluoja filmų kūrėjai ir suvokimą, kad šiandien vos nemirei – iš pirmų lūpų tik 15MAX skaitytojams.

– Kokiais būdais nukenksminami sprogmenys, kaip tai vyksta?

– Būdų yra daugybė. Rečiausiai naudojamas, bet itin populiarus filmuose, vadinamasis rankinis išminavimas. Tai išminavimas, kai pats išminuotojas turi atlikti veiksmus prie pat sprogstamojo užtaiso, rizikuodamas savo gyvybe. Bet kuo toliau, tuo labiau tobulėja ir išminuotojai, ir įranga, tad mes stengiamės viską atlikti nuotoliniu būdu, kad kuo mažiau būtų rizikuojama išminuotojo sveikata ir gyvybe.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius