Aukštaitijos-Žiemgalos autokroso sezono finale – džentelmeniška kova ir nugalėtojų triumfas

Praėjusį sekmadienį Uoginių autokroso trasoje įvyko šeštasis, paskutinysis Aukštaitijos-Žiemgalos autokroso pirmenybių etapas. Jo metu prie starto stojo 49 dalyviai. Kai kuriems iš jų šis etapas buvo lemtingas, kadangi laimėti taškai finalinėse varžybose sudėliojo galutinę šio sezono rikiuotę.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Įnirtingiausios kovos buvo galima tikėtis D-1600 klasėje, kadangi čia lyderiavę Sigitas Augustinas ir Šarūnas Gruzinskas turėjo po 76 taškus. Vos dviem taškais nuo jų atsiliko Dainius Stapulionis.

Sekmadienį Kupiškyje prie šios trijulės prisijungė ir būrys kitų greitų sportininkų, nepretenduojančių į sezono laurus, tačiau galinčių atimti svarbius taškus ir sezono prizininkų.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Varžybų akimirka

Būtent taškų vagimi čia ir tapo Lukas Kovera. Itin greitas ir tikslus sportininkas iškovojo pirmąją vietą Kupiškyje ir atsiriekė didžiąją dalį jam visiškai nesvarbių sezono taškų. Tuo metu finale dėl likusių pozicijų užvirė tikra intriga, tačiau fortūna visiškai nusisuko nuo sezone lyderiavusių Sigito Augustino ir Šarūno Gruzinsko.

Dėl techninių problemų abu sportininkai varžybų nebaigė tame pačiame posūkyje, tad palaidojo savo viltis nugalėti. Oponentų nesėkmėmis pasinaudojo Dainius Stapulionis, kuris Kupiškyje iškovojo antrąją vietą ir pakilo į lyderio poziciją sezone.

Trečiąją vietą Kupiškyje iškovojo Vytautas Tumasas, kuris taip pat neturėjo pretenzijų į metinę lyderių rikiuotę. Taigi, po šitaip susiklosčiusios kovos sezono nugalėtoju su 95 taškais tapo Dainius Stapulionis.

Antras su 85 taškais liko Šarūnas Gruzinskas, o trečioje pozicijoje sezoną baigė iki tol lyderiavęs Sigitas Augustinas, kuris per metus surinko 84 taškus.

Klasėje D-2000 sezono rikiuotėje paskutinis etapas Kupiškyje permainų neatnešė vien todėl, jog į prizininkų gretas finale neprasibrovė nei sezono lyderis Mykolas Baliūnas, nei jam iš paskos sekęs Gintaras Bėlskis.

Pirmoje vietoje Uoginiuose finišavo svečias iš Latvijos Dairis Platovs, tačiau šios pergalės neužteko tam, kad jis taptų vienu iš trijų sezono lyderių.

Antras Kupiškyje buvo taip pat pretenzijų į sezono laurus nepuoselėjęs Karolis Petrovičius. Trečią vietą laimėjo ir tokią pačią poziciją sezone išsaugojo Nerijus Baikauskas su 77 taškais.

Antroje metinės įskaitos vietose sezoną baigė Gintaras Bėlskis, surinkęs 80 taškų, o nugalėtoju tapo Mykolas Baliūnas, kuris sukaupė 86 taškus. Visi šie sportininkai – „Ekroso“ komandos atstovai.

Klasėje D-2000 Super Kupiškyje greičiausias buvo Justinas Mikalauskas. Antrą poziciją laimėjo po pertraukos į trasą sugrįžęs Erikas Narbutas, kuris ypatingai gražų ir kokybišką važiavimą pademonstravo lenktyniaudamas su kraštiečiu Raimundu Kukeniu.

Sportininkai vienas kitą lenkdavo net kelis kartus per ratą, tačiau visi lenkimai buvo džentelmeniški, išvengiant menkiausio tarpusavio kontakto.

Visgi Raimundui Kukeniui iškovoti taurės nepavyko ir trečią vietą Uoginiuose laimėjo latvis Ikars Zvaigzne. Kupiškyje nugalėjęs Justinas Mikalauskas įtvirtino ir pergalę šių metų sezone. Jis per šešis etapus surinko 93 taškus.

Gediminas Poška lenktynes Kupiškyje baigė tik šeštas, tačiau jam to pakako, kad jis vienu tašku šiame sezone aplenktų ir trečioje metinės įskaitos vietoje paliktų latvį Marį Ozolinš. Sportininkai metus baigė turėdami atitinkamai 76 ir 75 taškus.

OPEN klasėje nugalėtojas jau buvo aiškus dar iki šio etapo, mat anykštėno Andriaus Luščiausko persvara prieš varžovus jau iki varžybų Kupiškyje buvo nepadoriai didelė.

Tačiau sezono lyderis Andrius Luščiauskas Kupiškyje užleido prizininkų podiumą savo oponentams ir pataupė automobilį, todėl ant prizininkų podiumo nežengė. Metinės įskaitos nugalėtojas per metus surinko iš viso 96 taškus.

Antroje vietoje su 82 taškais šiemet liko Žilvinas Lingė, kuris paskutiniame etape patyrė gedimą. Etapo nugalėtoju ir trečios vietos šių metų sezono prizininku tapo Donatas Stašiūnas-Žvėris.

Antras Kupiškyje finišavo Vytautas Tumasas, o trečią vietą laimėjo BMW vairavęs Teisutis Malinauskas, kuris finišavo nuplėštu galiniu ratu.

2000 RWD klasėje niekas šiemet nebepavijo 98 taškus surinkusio Mario Riekstinšo su BMW. Nors latvis Kupiškyje iškovojo trečią vietą iš trijų galimų, tačiau net 30 taškų aplenkė šiame etape net nepasirodžiusį tautietį Arnį Sarkaną.

Etapo Kupiškyje nugalėtojas Olegs Pura sezone liko trečias su 48 taškais. Antrą vietą Uoginiuose iškovojo biržietis Dainius Dambrauskas, kuris važiuoti šiose pirmenybėse pradėjo tik sezonui įpusėjus.

Vaikų klasėje „Mini Buggy“ pirmąją vietą Aukštaitijos-Žiemgalos autokroso pirmenybių sezone išaugojo Adrijus Lugauskas.

Nors jaunuoliui finalinis etapas Kupiškyje nesusiklostė ir jis finišavo paskutinis, tačiau metinėje įskaitoje sportininkas surinko daugiausiai taškų – 36.

Penkiais taškais nuo jo šiame sezone atsiliko jaunoji lenktynininkė Baiba Sileniece. Sportininkė iš Latvijos metus baigė antroje vietoje ir vos vienu tašku už savęs paliko trečios vietos prizininką Kristapsą Valtersą.

Beje, nė vienas iš sezono lyderių taip ir neužlipo ant prizininkų pakylos Kupiškyje, mat Uoginiuose nugalėjo Daugirdas Dungveckis, antras finišavo Markuss Ūtens, o trečias – Linards Jasons.

Komandinėje įskaitoje Uoginiuose triumfavo Biržų ASK komandos nariai. Antri pagal surinktus taškus – svečiai iš Latvijos. Trečia – „Ekroso“ rinktinė. Metinė komandinės įskaitos rikiuotė susiklostė išties intriguojančiai.

Per šešis etapus vos keturiais taškais triumfavo „Ekroso“ komanda, surinkusi 229 taškus. Su 225 taškais antroje pozicijoje metus baigė VšĮ „Kupiškio auto-moto sporto“ atstovai, o treti su 194 taškais finišavo Biržų ASK nariai.

Uoginiuose surengtame finaliniame etape, kurį vainikavo fejerverkai, sportininkai ir komandos buvo apdovanoti tik šio etapo prizininkų taurėmis, kadangi oficiali šio sezono uždarymo ir metinės įskaitos geriausiųjų apdovanojimo ceremonija įvyks kiek vėliau. Ją planuojama rengti Uoginių muziejuje.

Skaičiuojama, kad iš viso šiemet Aukštaitijos-Žiemgalos autokroso pirmenybėse, kurios apjungė Lietuvos ir Latvijos sportininkus, startavo 102 dalyviai.

Varžybos du kartus vyko Latvijoje – Daugpilyje ir Aknystoje bei keturis kartus Lietuvoje – po kartą Ramygaloje, Biržuose ir dusyk Kupiškyje.