2025-06-09 08:53 Atnaujinta 2025-06-09 16:37

BMW suktukai, „Mercedes“ avarija ir lietuvių podiumas Bikerniekuose: emocijos liejosi per kraštus

Rygoje, Bikerniekų trasoje, praėjo vienas labiausiai įtemptų lenktynių savaitgalių. Trasoje susirungė ne tik Baltijos šalių čempionate dalyvaujantys sportininkai, bet ir gausiomis (ir labai stipriomis) pajėgomis lenktynių seriją papildę svečiai iš Lenkijos.

Dar papildysime video reportažais

Daugiau nei 150 dalyvių ir vienos kitas keičiančios lenktynės buvo kupinos visko ir priminė amerikietiškus kalnelius: keitėsi viskas, kas tik galėjo keistis – nuo oro iki trasos būklės ar, galiausiai, rezultatų, kuomet visus taškus ant „i“ dėliojo visos dalyvių surinktos baudos. „DeWALT Grand Prix“ išties buvo kupinas dinamikos – prognozuoti ko tikėtis, atrodė, praktiškai neįmanoma.

Pirmieji lenktynių startai dalyvius pasitiko dar penktadienį – čia pirmieji savo šaltus nervus išmėgino svečiai iš Lenkijos, besivaržantys „BMW 318is“ ir „BMW 325is“ serijose. Po jų rikiavosi tradiciškai gausių skaičiumi ir dramą kuriančių „ABC Race“ bei „V1600“ serijų dalyviai, kuriuos trasoje keitė ir gausios Lietuvos sportininkų desantas, besivaržantis „BTC1“, „BTC2“ ir BTC3“ įskaitose.

Pastarąsias starto rikiuotėje papildė ir poros Lenkijos čempionato įskaitų dalyviai. Na, o po jų – pirmosioms lenktynėms ruošėsi lenktynių puošmena tapusi „GT“ technika. Tiesa, penktadienis susirinko ir savo aukas: iš lenktynių po skausmingo incidento trasoje ne savo noru pasitraukė Islandijos sportininkas. Automobilį tiesiog teko kirpti pusiau.

Nesėkmingas penktadienis buvo ir Aivarui Remeikai bei Pauliui Urbnoavičiui: dėl gedimo A. Remeikos automobilis tiesiog sustojo trasoje ir P. Urbonavičius buvo tas nelaimingasis, atvažiavęs iškart po jo: viskas baigėsi ganėtinai skaudžia avarija ir abu sportininkai toliau nebestartavo.

Šeštadienio važiavimai

Šeštadienis jau nuo pat ryto žadėjo be galo daug dinamikos ir minimalų kiekį pastovumo. Po tris važiavimus šio etapo metu turintys sportininkai turėjo tinkamai paskaičiuoti padangas, susižiūrėti taktikas ir tikėtis smagių bei saugių lenktynių. Deja, čia nebuvo išvengta nei raudonų vėliavų, nei finišo riedant paskui saugos automobilį.

Ilgas šeštadienis prasidėjo „ABC Race“ ir „V1600“ technikos kovomis – čia rikiuotę taip pat pildė ir Lenkijos sportininkai. Antrosios šeštadienio lenktynės šios grupės dalyviams buvo išties nesėkmingos – likus vos porai ratų iki finišo, po didelės avarijos lenktynės baigėsi raudona vėliava.

Iškart po jų rikiuotėje užvirė lietuvaičių kovos: Tomas Jatkevičius ir Artūras Kliobavičius kaustė visų dėmesį nuo pat lenktynių starto iki finišo abiejų šeštadienio lenktynių metu. Nors ir atrodė, kad kitose įskaitose vyravo štilis – tai buvo visai toli nuo tiesos. Sportininkai iš tiesų gavo gerokai paprakaituoti, kad galų gale išsiaiškintų, kuris iš jų buvo greitesnis. Po lenktynių dalyvių veiduose neblėso šypsenos: šį kartą triumfavo su pavarų dėže problemų turėjęs Tomas Jatkevičius „BTC3“ įskaitoje antroje vietoje palikęs Artūrą Kliobavičių, o trečioje – latvį Arvisą Putninsą.

„BTC2“ įskaitoje dominavo Kairo Kallasas, nepalikęs jokių šansų tarpusavyje kovojusiems lietuvaičiams Kristupui Šablinskui ir Tadui Petukauskui. Galiausiai, Kristupas užėmė antrąją vietą, trečioje atidūrė Tadas, o ketvirtą iškovojo puikų tempą demonstravęs Orestas Burgaila. Išties įdomios kovos virė „BTC1“ įskaitos dalyvių tarpe: čia triumfavo Tomas Buškevičius, Valdisą Kikustsą palikęs ant antrojo pakylos laiptelio, o Marisą Bulansą – ant trečiojo.

Po jų trasoje rikiavosi galingieji GT automobiliai ir jų startas nebuvo sėkmingas – po vieno rato trasoje pasirodė raudona vėliava: R. Salys, panašu, buvo išstumtas už trasos ribų ir tai baigėsi automobilio pažeidimu, tad visi dalyviai starto procedūrą buvo priversti atlikti iš naujo. Tačiau pačios lenktynės nenuvylė: namų trasoje lenktyniaujantis Artursas Bartraksas jau antrą dieną iš eilės kovojo su technikos kaprizais ir rezultatas nebuvo visai toks, kokio jis tikėjosi.

VIDEO: Julius Adomavičius Bikerniekuose buvo nepavejamas GT klasės sprinte (BaTCC)

Ramiausiai jautėsi rikiuotės priekyje važiuojantis Julius Adomavičius su „Mercedes Benz“. Labai drąsiai pasirodė ir 15 metų Tomas Rudokas su „Porsche“ automobiliu, iškovojęs antrąją vietą klasėje ir ant podiumo lipęs kartu su Juliumi „BGT PRO“ įskaitoje.

VIDEO: 15-metis Tomas Rudokas Bikerniekuose iškovojo 2-ąją vietą BGT PRO įskaitoje

Trečioji vieta teko Martinsui Lukstinsui. „BGT AM“ įskaitoje triumfavo ramiai ir atsargiai važiavęs Rokas Kvedaras, ant antrojo pakylos laiptelio kopė Artursas Siminsas, o trečią bendroje įskaitoje iškovojo į lenktynės sugebėjęs grįžti Rolandas Salys. Tuo tarpu, Rometas Reisinas pergalę iškovojo „BGT AM+“ įskaitoje, antrąją vietą palikęs Egidijui Gelūnui su „Ginetta“ ir Egidijui Gutaravičiui su „Maserati“.

VIDEO: Šokinėjantis Donato Juciaus BMW

Kita trasoje – 18 „BMW 325 Cup“ dalyvių rikiuotė su begale nežinomųjų ir pokyčių. Visi važiavimai buvo kitokie ir triumfuojančių sportininkų vardai keitėsi. Šių metų sezono čempionato lyderis Aurimas Mištautas iškart neslėpė pasipiktinimo savaitgaliu: jo technika, panašu, protestavo ir techniniai nesklandumai vis kišo koją jo norui parsivežti antrą šio sezono pergalę iš eilės.

Šiaip ne taip sugebėjęs baigti trečiąsias savaitgalio lenktynes sportininkas neslėpė džiaugsmo galėjęs į bendrą sezono suvestinę įsirašyti gautus itin svarbius taškus. Jo atstovaujamoje „PRO“ įskaitoje pergalę šventė Matissas Malinovskis, sugebėjęs lenktynių metu tiesiog pabėgti nuo visos dramos – atrodė, kad jis važiuoja vienas. Antroji vieta teko Emilijai Ulvydaitei, o trečią iškovojo Karlas Langas.

VIDEO: Darius Gaidulionis, BMW 325 CUP trečioji vieta (BaTTC)

Dėmesį kaustė Dariaus Gaidulionio pasirodymas tiek bendroje, tiek jo atstovaujamoje „Masters“ įskaitoje: jis išties tapo visų lenktynių epicentru. Darius iškovojo trečią vietą absoliučiai ir antrą savo įskaitoje, į priekį užleisdamas tik Janį Horeliksą. Karoliui Wykai niekaip nepavyko Dariaus aplenkti ir jis liko trečioje vietoje. „Rookie“ – naujokų – grupėje dominavo Artursas Danilevskis, antrąją vietą iškovojo svečias iš Lenkijos Szymonas Goska, o ant trečiojo apdovanojimų pakylos laiptelio kopė Laimonas Starkevičius.

VIDEO: BMW 325 pilotė Emilija Ulvydaitė Bikerniekuose pasirodė puikiai

„BMW 325 Cup“ desantą trasoje keitė „BMW Turbo Cup“ įskaita: čia buvo kur kas mažiau dramos ir pirmąją vietą užtikrintai iškovojo Mantas Jasiulevičius, spėjęs pasidžiaugti, kad jo komandos draugas Algirdas Gelžinis finišo tiesiąją kirto būdamas visai šalia. Trečią vietą iškovojo Artjomsas Koclamazasvillis. Tai buvo paskutinioji sprinto serija trasoje ir pirmosioms lenktynėms čia rikiavosi greitieji dviejų valandų lenktynių dalyviai, kurių susibūrė net 23.

VIDEO: Mantas Jasiulevičius dominavo BMW Turbo CUP klasėje Bikerniekuose

Su techniniais nesklandumais susidūręs Lenkijos atstovų „Mercedes Benz AMG GT3 EVO“ rikiuotės priekyje nepasirodė, tad lenktynių tempą ėmėsi diktuoti iš antrosios vietos startavęs „Radical SR10“. Iškart už jo rikiavosi puikų lenktynių tempą demonstravęs ir labai greit lyderio poziciją perėmęs lietuvių „Mercedes Benz“ su Julium Adomavičium prie vairo.

Trumpai nulijęs lietus prieš lenktynes visiems sumaišė kortas ir viskas prasidėjo raudona vėliava ir pakartotiniu startu. Galiausiai trasai nudžiuvus pirmoji lenktynių pusė, atrodo, klostėsi sklandžiai, tačiau po privalomojo sustojimo ir dalyvių pasikeitimo lenktynių tempas buvo pristabdytas: antrame rate po starto įvyko didelė avarija tarp Karolio Stasiukyno pilotuojamo „ES AMG Customer Racing“ (ir Lenkijos dueto su „Radical“). Galiausiai, prapliupęs lietus dar labiau sumaišė kortas ir iš varžybų pasitraukė dar pora automobilių – kas dėl techninių nesklandumų, o kas dėl slidžios trasos.

Galiausiai, tie, kuriems pavyko kirsti finišo tiesiąją sveikiems, neslėpė džiaugsmo: tarp tokių buvo ir „Flash Racing Latvia“ su „Lamborghini“: jie iškovojo pergalę net dviejose įskaitose – „BGT PRO“ ir Lenkijos čempionato „D4 + 3500“.

„BGT AM“ įskaitoje triumfavo „Baltic Karting Academy“, o „BGT AM+“ pergale džiaugėsi „Porsche Latvia Racing Team“, ant antrojo apdovanojimų pakylos laiptelio palikę Egidijų Gelūną – „REIMPEX by GSR“. „BTC3“ įskaitoje triumfavo „RS Racing Team“, antroji vieta teko „Dvaras Racing“, o trečią iškovojo „NSM Racing 1“ komanda.

Puikiai pasirodė ir Ramūnas Čapkauskas, startavęs rikiuotės gale ir sugebėjęs pasiekti podiumą „D4 3500“ įskaitoje. Nors jam ir pakišo koją ne laiku pasibaigę degalai, podiumas buvo pasiektas. „GT3 Cup“ įskaitoje ant podiumo taip pat buvo galima sutikti lietuvį – Darių Gaucą, kopusį ant antrosios vietos laiptelio, čia pergalę išplėšė Tomaszas Lachas.

Antroji ištvermės lenktynių grupė

Greituosius automobilius trasoje keitė dar viena ištvermės lenktynių dalyvių grupė: dar 24 automobiliai. Deja, šiems važiavimas nebuvo labai sėkmingas. Panašu, kad per ilgą lenktynių dieną išvarginta technika pradėjo rodyti kaprizus ir kai kurios komandos nuo pat starto jau susidūrė su techniniais nesklandumais.

Ties lenktynių viduriu trasoje užsidegęs „Osmo Racing Team by Baltic Maintenance“ „Honda“ automobilis po savęs paliko be galo ilgą alyvos šleifą ir į rikiuotės priekį išriedėjo saugos automobilis. Būtent riedėdami paskui jį dalyviai ir baigė šį savaitgalį. Stebėdami rezultatus, komandų atstovai neslėpė džiaugsmo, deja, visas kortas sumaišė praktiškai visų dalyvių gautos baudos „FCY“ fazės metu ir galutiniai rezultatai atrodė kiek kitaip.

Sudėliojus visus taškus ir susumavus gautas baudų sekundes, „ABC Race“ grupėje pergalę šventė „Portmann Racing“ komanda, o antroji vieta teko „JV Racing“. „BMW Turbo“ įskaitoje triumfavo „VipTuning Team“ iš Latvijos, o ant antrojo apdovanojimų pakylos laiptelio kopė „Binny Racing“ ir vienintelis sportininkas iš Islandijos. Gausiojoje „BMW 325 Cup“ įskaitoje pergale nuoširdžiai džiaugėsi „LIK Racing Devision by KTK“ su merginų duetu prie vairo: čia komandai atstovavo Emilija Ulvydaitė ir Patricija Varžaitė.

VIDEO: Naujas veidas Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionate – Patricija Varžaitė

„Baltic Motorsport Promotion“ – serijos naujokai iš Latvijos – kopė ant antrojo apdovanojimų pakylos laiptelio, o trečią iškovojo „Degviela Motorsport“. „BTC1“ greičiausia tapo Estijos „ACAP Racing by Joujaam“ komanda, o „BTC2“ pergalę šventė praktiškai ta pati komanda: pirmą vietą iškovojo „Autokaslita“, o antrą – „Autokaslita Ladies“. Lenkijos „RN 2“ įskaitoje pergalę iškovojo Marcinui Miziakui, antroji vieta teko Radoslawui Kierznowskiui, o trečioji – Antoniui Derebeckiui.

Kitas Baltijos šalių čempionato etakas kvies susiburti jau po mėnesio Pernu mieste Estijoje įsikūrusiame „Porsche ring“. Sezono rezultatai ir nuotraukų bei filmuotos medžiagos galerijos – organizatorių internetiniame puslapyje batcc.eu.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą