2026-04-24 10:03

„Formulės 4“ negana: Markas Šilkūnas startuos BMW Turbo CUP Baltijos čempionate

Markas Šilkūnas tęs pasirodymą Europos „Formulės 4“ čempionate, o „laisvalaikiu“ persės į BMW, startuos Baltijos šalių žiedinėse lenktynėse. Markas neslepia, kad norėtų startuoti ir Palangos „Aurum 1006 km“ lenktynėse.

Pirmąjį gegužės savaitgalį Rygos Bikerniekų trasoje startuos Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionatas BaTCC. Kartu su juo – ir intriguojanti BMW Turbo CUP lenktynių serija.

Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje vyks penki varžybų etapai. Kaip praneša komanda „LIK Racing“, aktyviai dalyvaujanti BMW Turbo CUP klasės plėtroje, prie komandos šiame sezone jungiasi Markas Šilkūnas – jaunasis Lietuvos talentas, lenktyniaujantis „Formulės 4“ Europos čempionate.

„LIK Racing“ vadovo Povilo Bonkevičiaus teigimu, Markas Šilkūnas yra puikus pavyzdys, kaip reikia siekti aukštumų autosporte:

„Sėkmingai kelią pradėjęs kartinguose ir iškovojęs pergalių tarptautinėse varžybose, laimėjęs istorinę pergalę „FIA Motorsport games“, o vėliau žengęs į „Formulės 4“ pasaulį, Markas šiemet stos prie starto linijos kartu su mumis BMW Turbo CUP klasėje. Laukia daug greičio, kovų ir emocijų – nekantraujame pradėti sezoną kartu!“.

Trūksta lenktynių savaitgalių? Lėks su BMW

Markui varžybų BMW nupirkęs tėtis Mindaugas Šilkūnas kalba atvirai:

„Praėjusiais metais Markas trasoje lenktyniavo 44 savaitgalius (nes varžėsi ir kartingų čempionatuose, ir „Formulėje 4“). Šiais metais – tik 11. Tai, kad neitų iš proto ir neprisigalvotų kitų veiklų, paruošėme BMW, skirtą konkurencija garsėjančioms varžyboms“.

M.Šilkūnas sako, kad BaTCC čempionate dalyvauti naudinga (patirties prasme) ir nebrangu, lyginant su „Porsche CUP“ tipo varžybomis. O konkurencija didelė – trasoje dėl kiekvieno centimetro kovoja 10 greitų BMW, kuriuos pilotuoja alkani pergalių pilotai.

„Norėjome įsigyti BMW Turbo CUP, kad galėtume juo ir treniruotis, ir varžybose dalyvauti. Tiesa, vieną BaTCC etapą teks praleisti, nes kertasi su „Formulės 4“ varžybomis“, – pasakojo Marko tėtis.

Nesunku nuspėti, kad ką tik į komandos garažą atkeliavęs Marko Šilkūno BMW savo išvaizda trasoje išsiskirs taip pat, kaip ir jo ryški „Formulė 4“.

Daugiau apie autosportą – rubrikoje Gazas.lt

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą