Po permainingos kovos Veisiejuose finišavę „Gravel Fest Rally“ dalyviai išsidalijo taurių komplektus

Šeštadienį Veisiejuose baigėsi pirmasis šių metų Lietuvos Mini ralio čempionato etapas „Gravel Fest Rally“. Jame dėl taurių skirtingose klasėse varžėsi net 81-as ekipažas. Tai maksimalus skaičius, kokį galėjo priimti renginio organizatoriai „Marimotors Racing“.
Apdovanojimų ceremonija
Apdovanojimų ceremonija / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Visą dieną trukusiose ralio varžybose dalyviai jėgas išbandė Lazdijų, Kapčiamiesčio ir Veisiejų žvyrkeliuose. Nors finišą pasiekti pavyko ne visiems ekipažams, tačiau tą sėkmingai padarę ir į prizininkų gretas patekę tandemai galėjo džiaugtis unikaliais trofėjais ir pirmaisiais metinės įskaitos taškais.

Per dieną ralio dalyviai turėjo įveikti kiek daugiau nei 16 sportinių kilometrų, padalintų į tris greičio ruožus, kuriuos reikėjo įveikti po du kartus. Pirmoji varžybų dalis praėjo be didesnių netekčių – dėl technikos gedimų pasitraukė vos vienas dalyvis. Visgi likę trys greičio ruožai pažėrė sportinių incidentų. Kai kas apdaužė automobilius į medžius, vienam ekipažui netgi teko išmėginti stogo tvirtumą. Tačiau visi incidentai baigėsi tik aplamdytu metalu.

Lietuvos Mini ralio čempionato SGC-1 klasėje aršiausia kova užvirė tarp dviejų ekipažų, važiuojančių analogiškais „Mitsubishi Colt“ automobiliais. Čia petys į petį kovojo Edvino Litvinsko ir Onos Jasinskaitės bei Aurimo Margevičiaus ir Evelinos Drilingienės duetai. Šių ekipažų rezultatai nuolat kito – į priekį atskiruose greičio ruožuose išsiverždavo tai vieni, tai kiti.

Galiausiai finišo protokole šešiomis sekundėmis pergalę šventė Aurimas Margevičius su Evelina Drilingiene. Edvinas Litvinskas ir Ona Jasinskaitė iškovojo antrąją vietą, o ant trečiojo laiptelio žengė Vaidas Karašauskas ir Inga Surdokienė, lenktyniavę „Honda Civic“ bolidu.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Apdovanojimų ceremonija

SGC-2 įskaitoje užtikrintą pergalę iškovojo Donato Vilkausko ir Luko Jaruševičiaus duetas. Jie antroje vietoje lenktynes baigusius Redą Alubickį su Mantu Malčiausku aplenkė beveik viena minute.

Trečio laiko autoriais čia tapo Irmantas Buivydas su šturmanu Svajūnu Kuizinu. Beje, „MG ZR 160“ automobilį vairavęs Irmantas Buivydas apdovanotas ir dar vienu trofėjumi kaip geriausias jaunasis lenktynininkas „Gravel Fest Rally“ varžybose.

SGC-3 kategorijoje startavo net 16 ekipažų, tačiau finišo dviems iš jų pasiekti nebuvo lemta. O geriausią rezultatą šioje klasėje užfiksavo Tomas Kažemėkaitis su Daumantu Vasiliausku, važiavę BMW 325 automobiliu.

Jie beveik 43 sek. už savęs paliko antrosios vietos prizininkus, analogišką automobilį vairavusius Joną Miknių su Mantu Zajarsku. Trečiosios vietos taurės įteiktos Gyčio Stalerūno ir Indrės Astramskaitės duetui. Jie antrai vietai nusileido maždaug 10 sekundžių.

SGC-4 klasės nugalėtojais tituluoti Karolis Balčiūnas ir Erikas Sevriukovas, lenktyniavę „Subaru Impreza“ automobiliu. Be to, šis ekipažas pademonstravo ir absoliučiai geriausią varžybų rezultatą Mini ralio čempionato įskaitoje, distanciją įveikdamas per rekordinį laiką – 13 min. 6,1 sek.

Už tai Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė jiems įteikė savo vardo taures. Antroje vietoje čia pasirodymą baigė Kęstutis Bielevičius ir Rimas Kinderys. Jie nugalėtojams pralaimėjo kiek daugiau nei 5 sek. Trečiosios vietos taurių komplektą į viršų kėlė Robertas Petraška su Gediminu Kanapicku.

SGC-I istorinių automobilių įskaitoje užsiregistravo vos vienas ekipažas, tad be kovos nugalėtojų taures iškovojo Vidmantas Petronis ir Alfonsas Stasiūnas, trasomis skrieję VAZ 2016 automobiliu.

Atskiroje LADA klasėje užtikrintai nugalėjo Ernestas Grabauskas su Sauliumi Šuopiu. Net ir užsidirbęs 30 sek. baudų duetas sugebėjo artimiausius persekiotojus už nugaros palikti daugiau nei 40 sek. Antri čia finišavo Regimantas Bindokas su Šarūnu Mažeika, o trečiosios vietos taurėmis džiaugėsi Mariaus Obeliūno ir Marcelino Sorkino ekipažas.

OC klasėje pergalę šventė patyrę autosporto vilkai – įvairiose disciplinose lenktyniaujantys Vytis Pauliukonis su Audroniu Gulbinu.

Jie 11 sek. buvo greitesni už Darių Turauską su Kęstučiu Radzevičiumi, kurie laimėjo antrąją vietą. Vos viena sekunde pastariesiems nusileido šeimyninis Milvydo ir Kęstučio Malinauskų duetas.

Istorinių automobilių įskaitoje startuoti užsiregistravo trys ekipažai. Visi jie ir žengė ant prizininkų pjedestalo.

Geriausią rezultatą į finišą parsivežė „Ford Sierra“ automobiliu lenktyniavę Mindaugas Bielikas ir Edmundas Vobolevičius. Arvydas Midvikis su Martynu Deksniu finišavo antri, o trečioji vieta atiteko Karoliui Jarmalai ir Mindaugui Vasiliauskui.

Veteranų įskaitoje pirmosios vietos taurės įteiktos Antano ir Akvilės Akučkų šeimyniniam duetui. Beje, pergalė jiems kainavo ir šiokius tokius nuostolius, kai po šuolio per trampliną jų „Subaru WRX“ nusileido kiek per stačiai. Visgi ekipažas net ir su techninėmis problemomis sugebėjo pasiekti finišą ir išsaugoti pirmąją vietą.

Antri čia finišavo Tadeušas Teras su Mindaugu Giedraičiu. Treti iš aštuonių startavusių ekipažų čia buvo Saulius Nausėdas su Vilmantu Petrausku.

Bene daugiausiai žiūrovų emocijų sukėlė Svečių klasė, kurioje startavo aukščiausioje lygoje – Lietuvos automobilių ralio čempionate dalyvaujantys lenktynininkai. Jie nepasikuklino ir atvyko išbandyti Mini ralio trasas.

Jų gretose geriausiai pasirodė „Mitsubishi Lancer EVO IX“ vairavęs Ramūnas Čapkauskas, kuriam stenogramą skaitė sūnus Titas Čapkauskas. Antrosios vietos taures laimėjo Dovilas Čiutelė su Donatu Zvicevičiumi. Nuo pastarųjų mažiau nei dviem sekundėmis atsiliko trečiosios vietos prizininkai Rokas Steponavičius ir Rimantas Mioduševskis.

Komandinėje įskaitoje daugiausiai taškų pelnė „Kauno Autoklubo“ rinktinė – 122. Su 109 taškais antroje vietoje pasirodymą baigė „Marimotors Racing“ ekipa. Treti su 103 taškų bagažu finišavo „Rally 4 Fun Šiauliai“ komandos lenktynininkai.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas