2016 05 15 /17:29

Skandalingą rusą „Red Bull“ komandoje pakeitęs Maxas Verstappenas laimėjo Ispanijos GP

Ispanijos GP lenktynėse netikėtą pergalę iškovojo jaunasis „Red Bull“ pilotas Maxas Verstappenas. 18-metis olandas tapo jauniausiu nugalėtoju „Formulės-1“ istorijoje. Jis komandoje pakeitė rusą D.Kvyatą, pastaruoju metu sukėlusį keletą incidentų trasoje.
Maxas Verstappenas
Maxas Verstappenas / „Scanpix“ nuotr.

M.Verstappenas visų lenktynių metu sugebėjo išlaikyti už nugaros labiau patyrusį Kimi Raikkoneną iš „Ferrari“, kuris nuo lenktynių nugalėtojo atsiliko tik 0.6. sek. Už jo finišavo komandos draugas Sebastianas Vettelis.

Pirmajame rate susidūrė „Mercedes“ pilotai Lewisas Hamiltonas bei Nico Rosbergas ir užleido pirmąsias vietas „Red Bull“ pilotams. Lenktynėse iš pradžių pirmavo Danielis Ricciardo, tačiau dėl kitokios sustojimų taktikos australas nukrito į ketvirtą vietą. Be to, priešpaskutiniame rate dar sprogo D. Ricciardo padanga, todėl šis turėjo pakovoti su „Williams“ Valtteri Bottu dėl ketvirtos vietos.

Aukštoje šeštoje vietoje lenktynes baigė „Toro Rosso“ lenktynininkas Carlosas Sainzas, kuris ir toliau demonstruoja gerą formą. Septintas liko Sergio Perezas iš „Force India“.

Po labai prastos kvalifikacijos lenktynėse kiek geriau sekėsi „Williams“ pilotui Felipe Massai, kuris pakilo į aštuntą vietą. Vėl taškus iškovojo „McLaren“ komandos atstovas Jensonas Buttonas, kuris liko devintas, o dešimtuką užbaigė Daniilas Kviatas iš „Toro Rosso“.

Bendroje čempionato įskaitoje N. Rosbergas surinko 100 taškų ir 39-iais lenkia į antrą vietą pakilusį K. Raikkoneną, o M. Verstappenas bendroje įskaitoje po pergalės su 38 taškais pakilo į šeštąją poziciją:

1. Maxas Verstappenas (Olandija), „Red Bull-TAG Heuer“ 1 val. 41 min. 40,017 sek.
2. Kimi Raikkonenas (Suomija), „Ferrari“ atsiliko 0,616 sek.